W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Metodyka

W prezentowanych danych pomiędzy poszczególnymi dniami publikacji mogą pojawiać się różnice. Wynikają one ze specyfiki procesu szczepień, w którym pojawiają się korekty i anulowania, oraz ciągle doskonalonych reguł biznesowych monitorujących jakość gromadzonych danych. Korekty nie są istotne ze statystycznego punktu widzenia.

Liczba szczepień dotyczy liczby unikalnych pacjentów, dla których w systemie Zdarzeń Medycznych została wypełniona Karta Szczepień. Szczepienie jest ujmowane w statystyce danego dnia – według daty jego wykonania, którą podał pracownik medyczny wykonujący szczepienie.

Liczba wykonanych szczepień: suma wszystkich iniekcji dowolną dawką i dowolną szczepionką.

Liczba szczepień pierwszą dawką: liczba unikalnych pacjentów zaszczepionych pierwszą dawką szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson.

Liczba osób w pełni zaszczepionych: suma liczby unikalnych pacjentów zaszczepionych drugą dawką szczepionek Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz liczby unikalnych pacjentów zaszczepionych 1 dawką szczepionki Johnson&Johnson.

Liczba pacjentów zaszczepionych 3. dawką to suma iniekcji osób, które zakończyły podstawowy cykl szczepień i jednocześnie są w jednej z grup z zaburzeniami odporności, wskazanej przez Radę Medyczną.

Liczba pacjentów zaszczepionych dawką przypominającą to suma iniekcji osób, które zakończyły podstawowy cykl szczepień minimum 180 dni, licząc od dnia podania ostatniej dawki.

Suma szczepień prezentowanych w poszczególnych województwach może nie być równa liczbie szczepień prezentowanych na poziomie Polski. Suma szczepień w poszczególnych powiatach może nie być równa liczbie szczepień w danym województwie. Takie zjawisko jest sukcesywnie niwelowane i jest związane z jakością danych.

Szczepienie odnoszone jest do powiatu/województwa według adresu placówki, która je wykonała.

Istnieje pewien odsetek pacjentów, którzy nie są identyfikowani poprzez zapisy rejestru PESEL – to cudzoziemcy. Dla osób, które są identyfikowane przez numer paszportu, nie można ustalić płci oraz wieku.

Dane są prezentowane od 27 grudnia 2020 r. do północy dnia poprzedzającego dzień publikacji. Dane pochodzą z platformy P1 obsługiwanej przez Centrum e-zdrowia oraz systemów Agencji Rezerw Materiałowych.

{"register":{"columns":[]}}