W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Brukseli na SeafoodExpo Global

24.04.2018

W dniach 24-26 kwietnia Bruksela jest po raz kolejny międzynarodową stolicą szeroko pojętego przetwórstwa rybnego. Ruszają targi SeafoodExpo Global – wydarzenie skupiające przetwórców związanych z globalnym rynkiem ryb i owoców morza. Ekspozycje odwiedza ponad 26 000 kupujących, dostawców oraz innych specjalistów ds. szeroko pojętego rynku rybołówstwa z ponad 140 krajów.

widok polskiego stoiska na targach SeaFoodExpo Global

Targi organizowane od 24 lat w Brukseli, to dla polskich i światowych producentów rybnych najbardziej prestiżowa  impreza, pozwalająca na szeroką promocję polskich produktów wśród kupujących, dostawców oraz przedstawicieli branży przetwórstwa. Co roku na targach prezentuje się około 1700 wystawców z ponad 140 krajów z całego świata.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mają możliwość pozyskania źródeł nowych produktów, nawiązania kontaktów z profesjonalistami z branży, odbywają spotkania z dostawcami. Jest to jedyne miejsce, w którym spotyka się globalny przemysł rybny.

Po raz drugi w historii targów, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prezentuje stoisko narodowe. Na miejscu wyróżnione są produkty naszych rodzimych producentów i przetwórców. W tym roku ekspozycja charakteryzuje się dużą powierzchnią oraz reprezentacyjnym stylem. Podczas targów wystawcy mają możliwość promowania polskich produktów najwyższej jakości, które są cenione na całym świecie.

Polski rynek przetwórstwa rybnego

Sektor przetwórstwa ryb w Polsce zaczął dynamicznie rozwijać się w 2004 r. Od tego czasu obroty firm wzrosły ponad czterokrotnie. Obecnie w polskiej branży przetwórczej działa około 260 firm zatrudniających nieco ponad 18 000 osób, z czego ponad połowa pracuje w firmach zatrudniających powyżej 250 osób. Pomimo, że przemysł jest zdominowany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, 53% wielkości produkcji można przypisać dużym przedsiębiorstwom.

Dorsz, śledź i łosoś są najczęściej esportowanymi gatunkami w Polsce. Niemcy są ich głównym odbiorcą, który pochłania połowę całkowitej wartości eksportu. Francja, Wielka Brytania, Dania i Włochy to pozostałe rynki, charakteryzujące się dużą wartością rodzimego eksportu. Sektor produkcji ryb w Polsce przez lata gromadził doświadczenie w zakresie przetwórstwa, rozwijały się takż globalne sieci dostawców i klientów.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}