Minister Witold Bańka z wizytą w Kielcach

Minister przed kamerami

Rosną nakłady na infrastrukturę sportową i aktywizację społeczeństwa

7 sierpnia minister Witold Bańka wziął udział w briefingu prasowym zorganizowanym w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas którego wspólnie z Agatą Wojtyszek, wojewodą świętokrzyską podsumował działania Ministerstwa Sportu i Turystyki w regionie. W wydarzeniu uczestniczyła również Maria Zuba, poseł PiS.

Witold Bańka podkreślił, że jednym z głównych celów ministerstwa jest tworzenie przestrzeni do rozwoju sportu i upowszechniania aktywności fizycznej. Dlatego resort sukcesywnie zwiększa nakłady na infrastrukturę sportową.

– W latach 2016-2018 przeznaczyliśmy na ten cel w województwie świętokrzyskim blisko 40 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć budowę bądź modernizację blisko 200 obiektów w regionie. Warto dodać, że infrastruktura to nie wszystko. Jednym z naszych priorytetów jest szeroko pojęta aktywizacja społeczeństwa: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. W 2018 roku nakłady w tym obszarze wzrosły w stosunku do 2015 roku blisko pięciokrotnie – zaznacza minister Bańka.

Na projekty upowszechniające sport w województwie świętokrzyskim resort przekazał w latach 2016-2018 blisko 9 mln zł. Było to możliwe m.in. dzięki uruchomieniu ogólnopolskich programów aktywizujących dzieci i młodzież, jak Szkolny Klub Sportowy czy Rządowy Program KLUB.

– Tylko w 2018 roku wsparliśmy w województwie świętokrzyskim blisko 100 małych i średnich klubów sportowych. To bardzo ważny Program, bo pozwala kierować środki bezpośrednio do miejsc, które ich potrzebują. Można je przeznaczyć na obóz sportowy, sprzęt czy też dofinansowanie pracy trenerów – podkreślił minister dodając, że w ramach innego z ministerialnych Programów – SKS – z zajęć korzysta rocznie w regionie około 10 000 uczniów a ministerialne wsparcie trafia do ponad pół tysiąca nauczycieli.

Minister przed kamerami
Minister_przed_kamerami_2
Minister przed kamerami 3
Minister wypowiada się
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics