W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Górnictwo

Górnictwo (banner)

Realizujemy zadania wynikające z przyjętej przez Radę Ministrów polityki gospodarczej wobec sektorów górnictwa węgla kamiennego i brunatnego, a także surowców nieenergetycznych, w tym soli i siarki. Realizujemy również zadania związane z przemysłem koksowniczym, a także z koordynacją w wewnątrz urzędu i prowadzeniem spraw z zakresu gospodarki złożami kopalin.
Zajmujemy się programami sektorowymi, prowadzimy procesy legislacyjne oraz nadzorujemy finansowanie programów restrukturyzacyjnych.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Aktywów Państwowych (Dz.U. 2020 poz. 496) oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Klimatu (Dz.U. 2020 poz. 495), Minister Klimatu kieruje działami administracji rządowej: energia i klimat.
Mając powyższe na uwadze, sprawy dotyczące paliw stałych oraz monitorowania i kontrolowania ich jakości, są rozpatrywane przez Ministerstwo Klimatu.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
19.02.2021 11:38 Ilona Bartkowska
Pierwsza publikacja:
27.04.2018 17:25 Monika Waćkowska-Kabaczyńska