W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jacek Sasin

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych

Jacek Sasin

Życiorys

Urodził się 6 listopada 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Historycznym UW. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania administracją publiczną w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

Karierę zawodową zaczynał w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”. W latach 1998 – 2004 pracował w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych kierując Departamentem Orzecznictwa. Od 2004 do 2006 roku był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu m.st. Warszawy, a następnie zastępcą burmistrza warszawskiej dzielnicy Śródmieście. W styczniu 2006 roku objął urząd I wicewojewody, a w lutym 2007 roku wojewody mazowieckiego.

Od grudnia 2007 roku współpracował ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim – na początku, jako jego doradca. W listopadzie 2009 roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu i zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Obowiązki pełnił do lipca 2010 roku. W tym samym roku w wyborach samorządowych został wybrany radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał mandat posła na Sejm VII Kadencji.  Pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz był członkiem Komisji Spraw Wewnętrznych.

W kolejnych wyborach parlamentarnych, które odbyły się jesienią 2015 roku uzyskał mandat posła na Sejm VIII Kadencji. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych, przewodniczącego Podkomisji stałej ds. ustroju samorządu terytorialnego oraz był członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

9 stycznia 2018 roku został powołany na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów, a następnie Sekretarza Rady Ministrów.

4 czerwca 2019 roku został powołany na urząd wiceprezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji. 15 listopada został powołany na urząd wiceprezesa Rady Ministrów i ministra aktywów państwowych.

Kontakt

ul. Krucza 36/Wspólna 6
00-522 Warszawa
tel. +48 222 500 122
e-mail: map@map.gov.pl

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
25.11.2019 10:58 Agnieszka Król-Lasoń
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Agnieszka Król-Lasoń
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Jacek Sasin 16.0 01.06.2021 08:23 Wojciech Rutkowski
Jacek Sasin 15.0 25.03.2021 14:57 Wojciech Rutkowski
Jacek Sasin 14.0 22.02.2021 10:36 Wojciech Rutkowski
Jacek Sasin 13.0 20.02.2021 15:15 Wojciech Rutkowski
Jacek Sasin 12.0 06.05.2020 14:04 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 11.0 19.03.2020 15:53 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 10.0 05.03.2020 14:07 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 9.0 05.03.2020 13:20 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 8.0 05.03.2020 13:11 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 7.0 05.03.2020 13:09 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 6.0 16.01.2020 14:50 Roman Akopian
Jacek Sasin 5.0 05.12.2019 15:19 Roman Akopian
Jacek Sasin 4.0 02.12.2019 11:11 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 3.0 27.11.2019 16:09 Juliusz Rzewuski
Jacek Sasin 2.0 27.11.2019 15:03 Ilona Bartkowska
Jacek Sasin 1.0 25.11.2019 10:58 Agnieszka Król-Lasoń

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP