Programy i projekty
-
18.06.2019Nabór do IV edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości” zakończonyDo IV edycji Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości” zgłosiły się 124 osoby, 96 ofert spełniło wymagania formalne (w tym: 49 z AGH, 15 z Politechniki Wrocławskiej, 13 z Politechniki Warszawskiej, 5 z Politechniki Gdańskiej, 4 z Politechniki Łódzkiej, 3 z Politechniki Lubelskiej, 3 z Politechniki Śląskiej, 2 z Politechniki Poznańskiej, 1 z Politechniki Częstochowskiej, 1 z WAT.
-
21.05.2019Zobacz efekty realizacji projektów współfinansowanych z funduszy europejskich w sektorze energetyka
-
15.04.2019Program stażowy "Energia dla Przyszłości" (IV edycja)Interesuje cię energia? Chcesz zdobyć unikalną wiedzę i doświadczenie, dowiedzieć się jak wygląda praca w Ministerstwie Energii i dużych firmach energetycznych oraz zyskać perspektywę interesującej pracy w sektorze? Weź udział w programie stażowym „Energia dla Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Energii wspólnie z PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
-
04.03.2019Promowanie audytów energetycznych w mśpWsparcie techniczne dla promowania audytu energetycznego oraz inwestycji w efektywność energetyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach
-
22.08.2018Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020Włączamy czystą energię! Już teraz można przygotowywać wnioski o dofinansowanie. Nie czekaj. Pozyskaj dotację na inwestycje takie jak: elektrownie wodne (powyżej 5 MWe), elektrownie wiatrowe (powyżej 5 MWe), elektrownie fotowoltaiczne (powyżej 2 MWe/MWth), elektrownie wykorzystujące biomasę (powyżej 5 MWth/MWe) lub biogaz (powyżej 1 MWe), w tym wytwarzające energię również w warunkach wysokosprawnej kogeneracji.
-
Elektromobilność w Polsce
-
Rynek mocy
-
Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce23 stycznia 2018 r. Rada Ministrów przyjęła Program dla sektora Górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Minister Energii zaprosił do prac nad programem wszystkie zainteresowane strony, tj. resorty, parlamentarzystów, stronę społeczna i przedsiębiorców. Program składa się z dwóch części. Pierwsza, to część diagnostyczna i analityczna. Druga, to część wykonawcza zawierającą cele szczegółowe i działania. Bardzo ważnym elementem części diagnostycznej jest prognoza zapotrzebowania na węgiel kamienny, uwzględniająca trzy scenariusze. Projekt przewidziany na lata 2018 - 2030 Rada Ministrów 30 września br. dokonała oceny realizacji Programu w 2018 r. Do dokumentu wprowadzono korekty i uaktualnienia.
-
Program polskiej energetyki jądrowej
-
Klastry Energii