W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obsługa konsularna od stycznia 2021

23.12.2020

Komunikat

Wydział Konsularny Ambasady RP w Buenos Aires prowadzi aktualnie obsługę interesantów w większości spraw konsularnych. Klienci konsularni są przyjmowani wyłącznie po uprzedniej rezerwacji terminu wizyty w konsulacie i w zgodzie z zaostrzonymi standardami sanitarnymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiczną, co może negatywnie wpłynąć na dostępność terminów wizyt. 

 

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące sposobu rezerwowania terminów spotkań w poszczególnych sprawach konsularnych, obowiązujące od 1 stycznia 2021 roku do odwołania.

 

Sprawy paszportowe:

 

Wnioski o wydanie paszportu i paszportu tymczasowego: rezerwacja terminu wizyty jest możliwa wyłącznie online, za pośrednictwem systemu e-konsulat. Począwszy od 28.12, terminy będą udostępniane kilka razy w tygodniu i będzie je można rezerwować aż do wyczerpania dostępności. Pojawiający się na stronie komunikat "brak terminów do dnia (...)" nie oznacza, że przed wskazaną datą nie będzie już wolnych terminów spotkań. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Nie informujemy kiedy dokładnie udostępniane są terminy wizyt.

 

Odbiór gotowych dokumentów paszportowych: po otrzymaniu maila z konsulatu z potwierdzeniem, że paszport jest gotowy do odbioru, prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl w celu umówienia wizyty. Paszporty są wydawane w środy od 15:00 do 16:30 i w piątki od 9:00 do 12:00, wyłącznie po uprzednim umówieniu terminu wizyty.

 

Sprawy obywatelskie:

 

UWAGA! Wracamy do starych zasad (tylko jedna wizyta, rezerwacja terminu wyłącznie poprzez e-konsulat). Nie jest już konieczne przesyłanie mailem wypełnionego formularza wizyty.

 

Potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego i transkrypcja aktów stanu cywilnego do polskich rejestrów: rezerwacja terminu wizyty jest możliwa wyłącznie online, za pośrednictwem systemu e-konsulat. Począwszy od 28.12, terminy będą udostępniane kilka razy w tygodniu i będzie je można rezerwować aż do wyczerpania dostępności. Pojawiający się na stronie komunikat "brak terminów do dnia (...)" nie oznacza, że przed wskazaną datą nie będzie już wolnych terminów spotkań. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Nie informujemy kiedy dokładnie udostępniane są terminy wizyt.

 

Odbiór decyzji w sprawach obywatelskich oraz polskich odpisów aktów stanu cywilnego: do odwołania zawieszona jest możliwość osobistego odbioru tych dokumentów w siedzibie konsulatu. Oryginały są doręczane pocztą poleconą na adres wskazany w formularzu wniosku. 

 

Wizy:

Przyjmowane są wnioski o wydanie wizy krajowej (typu "D") od tych cudzoziemców, którzy mają prawo wjazdu na terytorium RP na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów. W celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl z podaniem niezbędnych danych (pełne imię i nazwiskotelefon kontaktowy oraz cel podróży).

 

Sprawy prawne:

W celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl z podaniem niezbędnych danych (pełne imię i nazwiskotelefon kontaktowy oraz rodzaj czynności konsularnej). Terminy na rok 2021 można rezerwować od 28.12.2020 (data wysyłki maila, maile wysłane przed tą datą nie będą brane pod uwagę).