W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obsługa konsularna od września

24.08.2020

Komunikat

Wydział Konsularny Ambasady RP w Buenos Aires wznowił obsługę interesantów w większości spraw konsularnych. Klienci konsularni są przyjmowani po uprzedniej rezerwacji terminu wizyty w konsulacie i w zgodzie z zaostrzonymi standardami sanitarnymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiczną, co może negatywnie wpłynąć na dostępność terminów wizyt. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące sposobu rezerwowania terminów spotkań w poszczególnych sprawach konsularnych.

Sprawy paszportowe:

Wnioski o wydanie paszportu i paszportu tymczasowego: rezerwacja terminu wizyty jest możliwa wyłącznie online, za pośrednictwem systemu e-konsulat. Terminy są udostępniane raz w tygodniu na kolejny tydzień i można je rezerwować aż do wyczerpania dostępności. Jeśli na stronie e-konsulat pojawia się komunikat "brak terminów do dnia (...)" oznacza to, że w danym tygodniu nie ma już wolnych terminów spotkań i należy poczekać do następnego tygodnia. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Nie informujemy kiedy dokładnie udostępniane są terminy wizyt.

Odbiór gotowych dokumentów paszportowych: po otrzymaniu maila z konsulatu z potwierdzeniem, że paszport jest gotowy do odbioru, prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl w celu umówienia wizyty. 

Sprawy obywatelskie:

Potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego i transkrypcja aktów stanu cywilnego do polskich rejestrów: brak wolnych terminów wizyt w sprawach potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego do końca bieżącego roku. W drugiej połowie grudnia br. opublikujemy na naszej stronie informację dotyczącą realizacji spraw obywatelskich i rezerwowania terminów wizyt w roku 2021.

Odbiór decyzji w sprawach obywatelskich oraz polskich odpisów aktów stanu cywilnego: do odwołania zawieszona jest możliwość osobistego odbioru tych dokumentów w siedzibie konsulatu. Oryginały są doręczane pocztą poleconą na adres wskazany w formularzu wniosku. 

Wizy:

Przyjmowane są wnioski o wydanie wizy krajowej (typu "D") od tych cudzoziemców, którzy mają prawo wjazdu na terytorium RP na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów. W celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl z podaniem niezbędnych danych (pełne imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz cel podróży).

Sprawy prawne:

W celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem turnos.buenosaires@msz.gov.pl z podaniem niezbędnych danych (pełne imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz rodzaj czynności konsularnej).