W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Michał Kołodziejski

Michał Kołodziejski

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim

Ambasador Michał Kołodziejski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Zakład Japonistyki). W ramach studiów równoległych ukończył także 5 lat studiów na Wydziale Zarządzania UW oraz roczne studia kulturoznawczo-językowe na Uniwersytecie Kanazawa w Japonii.  W 2014 r. ukończył dodatkowo 3-letnie studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

Do MSZ został przyjęty w 2003 r. w wyniku konkurencyjnego naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną. Po szkoleniu w Akademii Dyplomatycznej złożył egzaminy i został mianowany urzędnikiem służby zagranicznej. Jest też urzędnikiem mianowanym służby cywilnej.

W latach 2005-06 pracował w departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. Od 2007 do 2011 r. był I sekretarzem ds. ekonomicznych w Ambasadzie RP w Singapurze. W latach 2011-13 pracował w Sekretariacie Ministra, a następnie (2013-14) w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora. W latach 2014-17 r. ponownie pracował w Departamencie Azji i Pacyfiku, przez pierwszy rok jako wicedyrektor, a od 2015 r. jako dyrektor Departamentu.

Ambasador Kołodziejski zna język angielski, japoński i rosyjski.  Jest żonaty i ma dwie córki.

Oprócz Australii nowy Ambasador RP będzie również akredytowany w dodatkowych państwach w regionie Pacyfiku: Niezależnym Państwie Papui Nowej Gwinei, Republice Fidżi, Sfederowanych Stanach Mikronezji, Republice Nauru, Republice Vanuatu, Republice Wysp Marshalla oraz na Wyspach Salomona.

 

 

Patronat Honorowy Ambasadora RP

{"register":{"columns":[]}}