W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur paszportowy w Melbourne 12-14 maja 2021. Zapisy zakończone.

12.05.2021

KONUNIKAT

UWAGA  ZAPISY NA DYŻUR PASZPORTOWY W MELBOURNE  ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE. LICZBA MIEJSC ZOSTAŁA WYCZERPANA.

O kolejnym ewentualnym dyżurze paszportowym w Melbourne będziemy informować na stronie www.gov.pl/web/australia oraz naszych portalach społecznościowych.

 

Dyżur paszportowy w Melbourne

Terminy i miejsca dyżuru:

 

12 maja 2021 (środa) – 09.30 – 17.30 - w biurze Konsula Honorowego RP, Pana Andrzeja Soszyńskiego, 80 South Road, Brighton

13 maja 2021 (czwartek) – 09.30 – 17.30 -  Klub Polski „Syrena” w Rowville, 1325 Stud Road, Rowville

14 maja 2021 (piątek) – 09.30.-.17.30 - Klub Polski w Albion, 19 Carrington Drive, Albion

 

W trakcie dyżuru będą przyjmowane wyłącznie osoby zapisane na konkretną godzinę.


Zapisy prowadzi Konsulat Generalny RP w Sydney w godzinach urzędowania:
w poniedziałek od 11: 00 do 18.30, od wtorku do piątku od 9: 30 do 16.30
 pod numerem telefonu: 02 9363 9816.


Ewentualne pisemne zgłoszenie na dyżur można wysłać e-mailem na adres:

sydney.kg.sekretariat@msz.gov.pl, należy w treści maila przedstawić obecną sytuację paszportową, w tym rok wydania polskiego paszportu.

UWAGA! Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów, zdjęć i opłat podane są na stronie https://www.gov.pl/web/australia/paszporty

 

PROSIMY O PRZYNIESIENIE ZE SOBĄ ORYGINAŁÓW I KSEROKOPII WYMAGANYCH DOKUMENTÓW.
Konsul nie ma możliwości wykonania kopii dokumentów.

 

PRZYPOMINAMY!

 • Osoby, których ważność paszportu upłynęła przed 2013 r. zobowiązane są do złożenia dokumentu poświadczającego ich polskie obywatelstwo (do uzyskania we właściwym urzędzie wojewódzkim w Polsce). Uwaga. Należy mieć ze sobą zarówno oryginał, jak i kopię dokumentu (kopia pozostanie w aktach Konsulatu).
 • W przypadku paszportów wydanych po 2003 roku, których ważność już upłynęła bądź upływa wkrótce, można wystąpić z wnioskiem o nowy paszport bez konieczności potwierdzania obywatelstwa polskiego, ale należy również przedstawić ważny dokument ze zdjęciem potwierdzający dane osobowe wnioskodawcy (np. polski dowód osobisty, paszport australijski, australijskie prawo jazdy).
 • Osoby nieposiadające numeru PESEL muszą przedłożyć polskie odpisy dokumentów stanu cywilnego (akt urodzenia, akt małżeństwa), w przeciwnym wypadku nie będzie możliwe pobranie danych biometrycznych, a tym samym przyjęcie i rejestracja wniosku paszportowego. Uwaga. Należy mieć ze sobą zarówno oryginały, jak i kopie tych dokumentów (kopie pozostaną w aktach Konsulatu).
 • Osoby, które zmieniły stan cywilny lub/i dane osobowe są zobowiązane do przedłożenia stosownej decyzji Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce potwierdzającej rejestrację tych czynności w Polsce. Należy mieć ze sobą zarówno oryginał, jak i kopię dokumentu (kopia pozostanie w aktach Konsulatu).
 • Rodzice składający wnioski paszportowe w imieniu małoletnich dzieci, są zobowiązani do okazania swoich ważnych dokumentów tożsamości oraz aktu urodzenia dziecka. Należy mieć ze sobą zarówno oryginały, jak i kopie tych dokumentów (kopie pozostaną w aktach Konsulatu).
 • Dowód wpłaty na konto konsulatu lub Money Order na właściwą kwotę, wystawiony na Polish Consulate in Sydney, musi być załączony W FORMIE PAPIEROWEJ do wniosku paszportowego w momencie jego składania. Nie ma możliwości dokonania płatności w momencie składania wniosku.

 

W celu zapewnienia płynnej obsługi interesantów, prosimy, aby osoby umówione na spotkanie przybyły 10 minut przed wyznaczoną godziną.

 

Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionego wniosku paszportowego (dostępny na stronie: https://www.gov.pl/web/australia/paszport-dla-osoby-doroslej ).

 

Osoby nieposiadające wszystkich wymaganych dokumentów nie zostaną przyjęte przez Konsula.

 

Opłaty należy wnosić przelewem bezpośrednio na konto Konsulatu Generalnego RP w Sydney lub w postaci Money Order wystawionego na Polish Consulate in Sydney.

Opłaty są pobierane zgodnie z Tabelą Opłat Konsularnych: https://www.gov.pl/web/australia/oplaty-konsularne;

 

Osoby wnioskujące o wysłanie paszportu pocztą powinny doliczyć do kosztów paszportu 15 AUD na koszty przesyłki.

 

Przykładowe opłaty poniżej.

 Commonwealth Bank

BSB: 062 124

Account: 1038 5948

SWIFT: CTBAAU2S

Account's holder: Polish Consulate in Sydney

Description: NAZWISKO WNIOSKODAWCY

 

UWAGA! Dowód wpłaty na konto Konsulatu lub Money Order na właściwą kwotę, musi być załączony do wniosku paszportowego w formie papierowej w momencie jego składania.

 

Opłaty:

 • Paszport 10-letni: 175 + 15 (ewentualna wysyłka) = 190 AUD
 • Paszport 10-letni ze zniżką 50% dla emerytów, uczniów i studentów 88 + 15 = 103 AUD
 • Paszport 5-letni dla małoletnich do 13 roku życia: 56 + 15 (wysyłka) = 71 AUD
 • Paszport tymczasowy: 64 + 15 (wysyłka) = 79 AUD
 • Paszport tymczasowy na czas oczekiwania na paszport 10-letni: 24 + 15 = 39 AUD
 • Dodatkowa opłata za zgubienie paszportu: 350 AUD