W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja o planowanych dyżurach paszportowych na I połowę 2021 r. - ZAWIESZONE

14.01.2021

Komunikat

Konsulat Generalny RP w Sydney informuje, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz decyzje władz stanowych w zakresie restrykcji związanych z podróżami między stanami, plan dyżurów paszportowych zostaje zawieszony do odwołania. 

 

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi dyżurów paszportowych, informujemy że zaplanowane dyżury paszportowe w miesiącach: styczniu w Brisbane, lutym w Perth oraz marcu w Melbourne, zostały czasowo zawieszone z powodu decyzji władz stanowych, które uniemożliwiają konsul przyjazd do poszczególnych miast (zakaz wjazdu dla osób z Greater Sydney).

W przypadku ogłoszenia decyzji o otwarciu granic konsul niezwłocznie przedstawi aktualne daty potwierdzające przyjazd w sprawach paszportowych do poszczególnych stanów.

‼️ Informacja dodatkowa:

Wniosek o paszport należy złożyć osobiście w Konsulacie RP w Sydney (w celu pobrania odcisków palców).

W przypadku paszportów wydanych po 2003 roku, których ważność już upłynęła bądź upływa wkrótce, można wystąpić z wnioskiem o nowy paszport bez konieczności potwierdzania obywatelstwa polskiego, ale należy również przedstawić ważny dokument ze zdjęciem potwierdzający dane osobowe wnioskodawcy (np. polski dowód osobisty, paszport australijski, australijskie prawo jazdy).

W przypadku paszportów wydanych przed rokiem 2003 do wniosku o wydanie nowego paszportu należy również dołączyć decyzję potwierdzającą posiadanie obywatelstwa polskiego. Informacje: sprawy obywatelskie, potwierdzenie posiadania lub utraty obywatelstwa polskiego: https://www.gov.pl/.../potwierdzenie-posiadania-lub...

W przypadku zmiany danych osobowych (imię i/lub nazwisko), należy również przedstawić stosowny dokument z Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce. Informacje: sprawy dotyczące stanu cywilnego, zmiany imienia i /lub nazwiska, transkrypcje, akty małżeństwa, akt urodzenia: https://www.gov.pl/web/australia/sprawy-stanu-cywilnego

Więcej informacji na temat procedury paszportowej: sprawy paszportowe, paszport dla dziecka, paszport tymczasowy: https://www.gov.pl/.../sprawy-paszportowe-informacje-ogolne

W indywidualnych, niestandardowych przypadkach prosimy o bezpośredni kontakt z Konsulatem.

Kontakt: https://www.gov.pl/.../aus.../konsulat-generalny-rp-w-sydney

Wszelkie informacje będą podawane sukcesywnie i najszybciej, jak to będzie możliwe.

Prosimy my o monitorowanie oficjalnej strony Konsulatu www.gov.pl/australia lub urzędowych mediów społecznościowych.