W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warunki wyjazdu z Tyrolu

22.02.2021

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021

Korona123456

Warunki opuszczenia Tyrolu i tranzyt przez Tyrol

Od 12.02.201 r. do 03.03.2021 r. osoby opuszczające kraj związkowy Tyrol (nie dotyczy gmin Lienz, Jungholz i doliny Riss w gminie Vomp oraz Eben am Achensee) są zobowiązane do posiadania przy sobie negatywnego wyniku testu, antygenowego lub PCR, na obecność SARS-CoV-2. W chwili opuszczenia Tyrolu wynik test nie może być starszy niż 48 godzin. Wynik testu musi zostać okazany podczas kontroli.

Posiadanie testu nie jest wymagane w przypadku podróży: 

  • pracowników transportu towarowego,

Warunki tranzytu w ramach transportu międzynarodowego opisane są tutaj.

  • tranzyt osób prywtanie podróżujących przez Tyrol wewnątrz Austrii np. między krajem związkowym Voralberg i Salzburg

 Warunki tranzytu międzynarodowego osób podróżujących prywatnie opisane są tutaj.

  • dzieci do lat 10,
  • w związku ochroną przed bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia i mienia,
  • pracowników służb porządkowych i ratowniczych.

Przy przekroczeniu granicy kraju związkowego Tyrol wyżej wskazane okoliczności muszą zostać uprawdopodobnione. Ostateczną decyzję o tym, czy okoliczności wyjazdu lub tranzytu zostały uprawdopodobnione podejmie organ kontrolujący.

Testy można wykonać w aptekachlaboratoriachstacjach testowych oraz ordynacjach lekarskich. Osoby przekraczające granicę wewnątrzkrajowe, które nie posiadają wymaganego testu, mogą go wykonać w mobilnych autokarach w miejscowościach: Pass Thurn, Waidring i Hochfilzen na granicy z Ziemią Salzburską oraz w Pettneu na granicy z krajem związkowym Vorarlberg.