W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Funkcjonowanie Konsulatu RP w Kurytybie w okresie pandemii

19.10.2021

W związku z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego, przyjmowanie interesantów w siedzibie Konsulatu jest ograniczone (czytaj dalej)

GRAF1

Obsługa interesantów osobiście w siedzibie urzędu: w dni robocze w godzinach 09:30-14:30, po uprzednim umówieniu się na wizytę przez e-konsulat lub e-mail!

Obsługa przez e-mail/telefon: w dni robocze w godzinach od 09:00 do 17:00. 

PASZPORTY - przyjmowanie wniosków o paszporty w siedzibie Konsulatu w Kurytybie, po uprzednim umówieniu wizyty przez portal e-konsulat i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

UWAGA: nowe daty (na 2022) zostaną udostępnione w grudniu.

DYŻURY KONSULARNE (tylko i wyłącznie w celu obsługi wniosków paszportowych!) Podczas najbliższych dyżurów w São Paulo i w Rio de Janeiro (jeszcze nie ma określonej daty!) zostaną przyjęte jedynie osoby już zapisane na listę oczekujących oraz sytuacje bardzo pilne. O szczegółach będziemy informować w komunikatach e-mailowych.

Dyżur w Porto Alegre odbędzie się 27 października 2021 r. 

W celu zapisania się na dyżury planowane na późniejsze terminy, proszę przesłać wiadomość na adres curitiba@msz.gov.pl, ze wskazaniem miasta zamieszkania oraz podając imiona i nazwiska, daty urodzenia i dane kontaktowe osób zainteresowanych złożeniem wniosku o paszport.

UWAGA: podkreślamy, że realizacja dyżurów jest utrudniona, ze względu na kwestie logistyczne. Dlatego też w przypadku sprawy bardzo pilnej, należy bezwględnie umówić się na wizytę w siedzibie Konsulatu, w Kurytybie, przez e-mail curitiba@msz.gov.pl. 

 

WIZY - obsługujemy tylko drogą korespondencyjną i tylko dotyczących podróży niezbędnych. Należy wypełnić formularz, bez rezerwowania konkretnej daty, przez stronę https://secure.e-konsulat.gov.pl/, zachować go w PDF, a następnie przesłać wraz ze skanami pozostałych dokumentów do analizy na adres e-mailowy curitiba@msz.gov.pl . Dalsze instrukcje przekażemy droga e-mailową. 

Ponadto przyjmujemy wnioski wizowe w przypadku szczególnych kategorii osób podróżujących w związku z koniecznością lub wykonujących niezbędną funkcję, wymienionych w załączniku II do Zaleceń Rady 2020/0134(NLE) w sprawie tymczasowego ograniczenia innych niż niezbędne podróży do UE oraz ewentualnego zniesienia takiego ograniczenia z 30.03.2020 – o ile nie stoi to w sprzeczności z przepisami polskimi.

UWAGA - PODRÓŻE DO POLSKI - należy śledzić informacje o sytuacji w Polsce na stronie Polskiej Straży Granicznej , a także o sytuacji w kraju, w którym ma być przesiadka na stronie https://reopen.europa.eu/pl lub IATA lub bezpośrednio z liniami lotniczymi. 

 

SPRAWY PRAWNE I INNE - korespondencyjnie lub osobiście po uprzednim umówieniu się na wizytę. Proszę skonsultować przez e-mail curitiba@msz.gov.pl

 

KARTA POLAKA i WNIOSKI O NADANIE OBYWATELSTWA w ograniczonym zakresie i po uprzednim umówieniu się na wizytę drogą e-mailową: curitiba@msz.gov.pl

 

Kolejna aktualizacja po 1 grudnia 2021.

{"register":{"columns":[]}}