W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Funkcjonowanie Konsulatu RP w Kurytybie w okresie pandemii

30.10.2020

W związku z obowiązującymi w stanie Paraná restrykcjami, przyjmowanie interesantów w siedzibie Konsulatu jest ograniczone (czytaj dalej)

GRAF1

Obsługa interesantów osobiście w siedzibie urzędu: w dni robocze w godzinach 10:00-14:30, po uprzednim umówieniu się na wizytę e-mailowo!

Obsługa przez e-mail/telefon: w dni robocze w godzinach od 09:30 do 16:30. 

PASZPORTY - realizacja dyżurów konsularnych w São Paulo, Rio de Janeiro i Porto Alegre jest WSTRZYMANA do lutego 2021 (osoby zapisane jeszcze w 2019 roku). Zapisy na kolejne dyżury wznowimy nie wcześniej niż w lutym 2021.

Przyjmowanie wniosków o paszporty tylko w siedzibie Konsulatu w Kurytybie, po uprzednim umówieniu wizyty przez e-mail (curitiba@msz.gov.pl) i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

WIZY - obsługujemy tylko drogą korespondencyjną i tylko wnioski o wizy do pracy i na studia. Należy wypełnić formularz, bez rezerwowania konkretnej daty, przez stronę https://secure.e-konsulat.gov.pl/, zachować go w PDF, a następnie przesłać wraz ze skanami pozostałych dokumentów do analizy na adres e-mailowy curitiba@msz.gov.pl . Dalsze instrukcje przekażemy droga e-mailową. 

Ponadto przyjmujemy wnioski wizowe w przypadku szczególnych kategorii osób podróżujących w związku z koniecznością lub wykonujących niezbędną funkcję, wymienionych w załączniku II do Zaleceń Rady 2020/0134(NLE) w sprawie tymczasowego ograniczenia innych niż niezbędne podróży do UE oraz ewentualnego zniesienia takiego ograniczenia z 30.03.2020 – o ile nie stoi to w sprzeczności z przepisami polskimi.

SPRAWY PRAWNE I INNE - korespondencyjnie lub osobiście po uprzednim umówieniu się na wizytę. Proszę skonsultować przez e-mail curitiba@msz.gov.pl

KARTA POLAKA i WNIOSKI O NADANIE OBYWATELSTWA w ograniczonym zakresie i po uprzednim umówieniu się na wizytę drogą e-mailową: curitiba@msz.gov.pl

 

Kolejna aktualizacja po 20 grudnia.