W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Postępowanie w sytuacji zagrożenia

02.08.2021

komunikat

W przypadku wystąpienia nagłych i silnych ulew powodujących podtopienia, pożarów lub trzęsienia ziemi należy zachować spokój i bezwzględnie stosować się do poleceń oraz instrukcji lokalnych służb ratowniczych.

W przypadku, gdy służby ratownicze jeszcze nie dotarły należy postępować tak, jak miejscowa ludność. 

W przypadku trzęsienia ziemi należy  schronić się pod stołem lub biurkiem (drewnianym lub metalowym), przeczekać wstrząs  i dopiero wtedy opuścić budynek, oddalając  się od niego na bezpieczną odległość.

W przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia należy w pierwszej kolejności dzwonić na numer 112!  Operator wyśle najbliżej znajdującą się ekipę ratowniczą i udzieli wskazówek! 

Pamiętaj! Stopień zagrożenia mogą ocenić wyłącznie służby ratunkowe znajdujące się na miejscu zdarzenia i organizujące akcje ratownicze i ewakuacyjne. Nie pytaj konsula, który nie jest obecny w miejscu zdarzenia co robić – stosuj się do zaleceń miejscowych służb.