W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Centrum Terapii Pozaustrojowych

Kontakt do Zespołu ECMO Anestezjolog: 47 722 17 02 / 47 722 17 04 Kardiochirurg : 47 722 12 62

Łańcuch Przeżycua

Kierownik: Prof. dr hab. n. med. Piotr Suwalski

Koordynator : dr Dominik Drobiński

Lokalizacja: Budynek A, IV Piętro, Klinika Kardiochirurgii - Pododdział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Kontakt do Zespołu ECMO

  • Anestezjolog: 47 722 17 02 / 47 722 17 04
  • Kardiochirurg : 47 722 12 62

Misją Centrum Terapii Pozaustrojowych jest ratowanie ludzkiego życia. Gdy płuca pacjentów przestają pracować -niesiemy pomoc i dajemy szansę na dalsze życie.

 

Centrum Terapii Pozaustrojowych, które znajduje się w Klinice Kardiochirurgii Szpitala CSK MSWiA, to miejsce, w którym możemy czasowo podtrzymywać życie przy pomocy wymiany gazowej, która odbywa się poza ustrojem organizmu metodą ECMO. Technika ta jest stosowana, kiedy nasze płuca przestają pracować, przez co nie dochodzi do wymiany gazowej, przenikania tlenu do krwi i dwutlenku węgla z krwi do środowiska zewnętrznego, a respirator, który zastępuje płuca jest niewystarczający. Pacjent podłączony do ECMO może być  prawidłowo natleniony i otrzymuje taką ilość tlenu, która pozwala mu na dalsze życie.

 

W Centrum Terapii Pozaustrojowych stosujemy dwie metody: żylno-żylną oraz tętniczo-żylną. Opiekę nad pacjentami, którzy poddani są terapii przy pomocy aparatu ECMO sprawuje wykwalifikowana, doświadczona kadra lekarska i pielęgniarska. Jesteśmy w stanie przetransportować pacjenta z innego szpitala, zarówno karetką jak i śmigłowcem LPR, żeby w naszym ośrodku prowadzić dalej terapię, która w innych jednostkach nie jest możliwa. 

Informacje i zalecenia dotyczące kwalifikacji pacjenta do terapii ECMO COVID-19:

zasady wstępnej kwalifikacji

zasady ostatecznej kwalifikacji

transport

zasady terapii

Ecmo fot. Kacper Pempel

Materiały

Karta kwalifikacyjna pacjenta do leczenie
25891​_Formularz​_Kwalifikacji​_Pacjenta​_do​_leczenia​_metodą​_VV-ECMO.pdf 0.17MB
Karta kwalifikacyjna ecmo
25892​_Karta​_pre-kwalifikacyjna​_do​_VV​_ECMO​_ver2.pdf 0.15MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}