W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta w szpitalu w Rzeszowie

24.09.2021

Rzeszów 2021

Zespół Kliniki Urologii CSK MSWiA kierowanej przez Doktora Wojciecha Rogowskiego oraz przedstawiciele Dyrekcji uczestniczyli w sześciu zabiegach z zakresu urologii z użyciem robota da Vinci w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Im. F. Chopina w Rzeszowie.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. F. Chopina w Rzeszowie oraz CSK MSWiA współpracują w ramach konsorcjum nad stałym doskonaleniem kadry oraz wypracowaniem dokumentacji, która ma doprowadzić do sytuacji, aby zabiegi z zakresu chirurgii robotycznej znalazły się w koszyku świadczeń gwarantowanych.

Po części klinicznej przyszedł czas na część konferencyjną, podczas której zaprezentowano pierwsze efekty badań nad efektami zabiegów oraz materiały dotyczące aspektów biznesowych i ekonomicznych . Prof. Piotr Suwalski dokonał prezentacji i podsumowania działań klinicznych w zakresie kardiochirurgii oraz zarysował znaczenie wszystkich specjalności, które włączają się w proces wykorzystywania robota da Vinci w naszej placówce (m.in. chirurgii gastroenterologicznej).

Dziękujemy za ten wspólny czas, gościnę i okazję do wymiany doświadczeń wszystkim zaangażowanym w organizację tej konferencji - Panu Marszałkowi Władysławowi Otrylowi Podkarpackie, Panu Dyrektorowi Januszowi Ławińskiemu, Panu Doktorowi Pawłowi Wiszowi, Pani Joannie Kieszkowskiej Joanna Kieszkowska, Pani Adriannie Obutelewicz-Pyrzyńskiej i wszystkim, dzięki którym mogliśmy szkolić się w tej nowej dziedzinie.

A to dopiero początek!

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}