W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Adam Andruszkiewicz

Sekretarz stanu

Adam Andruszkiewicz

Funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 28 grudnia 2018 roku.

Urodzony 30 czerwca 1990 roku. Absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych. Specjalista ds. medialnych. Członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą.

Aktywny parlamentarzysta, autor niemal 1000 interpelacji i zapytań poselskich.

Kompetencje

Minister Adam Andruszkiewicz jest odpowiedzialny za bieżącą koordynację spraw parlamentarnych w Ministerstwie Cyfryzacji oraz realizację zadań w zakresie zapewnienia jednego punktu dostępu do usług administracji publicznej i do informacji publicznej.

Wykonuje czynności kierownictwa wobec Departamentu Rozwiązań Innowacyjnych, Departamentu Budżetu i Finansów oraz Departamentu Rozwoju Usług.

Jest Wiceprzewodniczącym Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, reprezentuje Ministerstwo Cyfryzacji w Komitecie ds. Pożytku Publicznego.

Kontakt z sekretariatem ministra

Ministerstwo Cyfryzacji
ul. Królewska 27
00-060 Warszawa
tel:+48 22 245 59 16
Sekretariat.AAndruszkiewicz@mc.gov.pl

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
23.04.2020 10:10 Jakub Karpowicz
Pierwsza publikacja:
11.03.2019 13:32 administrator gov.pl