W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Adam Andruszkiewicz

Sekretarz stanu

Adam Andruszkiewicz

Funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 28 grudnia 2018 roku.

Urodzony 30 czerwca 1990 roku. Absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych. Specjalista ds. medialnych. Członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą.

Aktywny parlamentarzysta, autor niemal 1000 interpelacji i zapytań poselskich.

Kompetencje

Minister Adam Andruszkiewicz zastępuje ministra Marka Zagórsiego w czasie jego nieobecności lub czasowej niemożności wykonywania przez niego obowiązków. 

Podpisuje, w zastępstwie ministra Marka Zagórskiego, pisma kierujące dokumenty rządowe do uzgodnień, konsultacji publicznych lub opiniowania, a także do rozpatrzenia przez Radę Ministrów, Stały Komitet Rady Ministrów, Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji, Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, Komitet Społeczny Rady Ministrów oraz Komitet do Spraw Europejskich.

Wykonuje czynności kierownictwa wobec: Departamentu Prawnego, Departamentu Polityki Międzynarodowej, Departamentu Rozwiązań Innowacyjnych oraz Departamentu Zarządzania Danymi.

Kontakt z sekretariatem ministra

Ministerstwo Cyfryzacji
ul. Królewska 27
00-060 Warszawa
tel:+48 22 245 59 16
Sekretariat.AAndruszkiewicz@mc.gov.pl

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
08.09.2020 12:36 Jakub Karpowicz
Pierwsza publikacja:
11.03.2019 13:32 administrator gov.pl