W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Programować może każdy - Tydzień Kodowania w Polsce

13.10.2016

Już w sobotę 15 października rusza Code Week - cykl imprez związanych z kodowaniem, w ramach którego Ministerstwo Cyfryzacji organizuje m.in. warsztaty prowadzone przez Mistrzów Kodowania czy pokaz robota Phonton. Ale do Code Week przyłączyć może się każdy organizując własne wydarzenie. To ważne, bo w tym roku chcemy pobić rekord sprzed 12 miesięcy i przekroczyć liczbę 2200 imprez związanych z kodowaniem. Do dzieła!

Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 4 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory europejskie państwa tworzą społeczność organizującą różnorodne wydarzenia związane z programowaniem.

W tym roku termin wielkiego święta kodowania to 15-23 października. Rok temu Polska oszalała na punkcie kodowania - podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania udało się zorganizować ponad 2200 wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku chcemy podwoić ten wynik, dlatego bardzo nam zależy Waszym aktywnym uczestnictwie w tym przedsięwzięciu.

Nauka programowania to przyszłość i najwyższy czas dać możliwość wykorzystania tej szansy również polskim dzieciom i młodzieży. Zależy nam, aby społeczeństwo korzystało z dóbr cyfrowego świata świadomie i bezpiecznie. Chcemy, aby młodzi ludzie mogli zdobyć umiejętności, które pomogą im w lepszym wykorzystaniu możliwości, które daje im współczesna technologia. Code Week to dla nas tylko jeden z przystanków na drodze, którą jako Ministerstwo Cyfryzacji mamy zamiar podążać.

W ramach tegorocznego Code Week resort cyfryzacji uruchomił warsztaty prowadzone przez Mistrzów Kodowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Są bezpłatne dla zwiedzających CNK i każdy może wziąć w nich udział do 22 października 2016 włącznie, w godzinach 10-17. Natomiast 19 i 20 października 2016 r. w NASK odbędą się warsztaty kodowania transmitowane online do ponad stu szkół w całej Polsce.

Od 17 do 22 października br. w siedzibie MC przy ul. Królewskiej w Warszawie odbędą się warsztaty dla dzieci warszawskich szkół, prowadzone przez Kids Code Fun oraz Cyfrowych Wynalazców i Mistrzów Kodowania.

W sobotę 22 października warsztaty będą otwarte dla wszystkich chętnych (od godz. 9.00 – 14.00, zapisy.

Jak zgłosić swoją imprezę bądź wziąć udział w tych, które zorganizowali inni dowiesz się na: Koduj.gov.pl

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
08.09.2017 07:52 Joanna Marczak-Redecka
Pierwsza publikacja:
22.11.2017 13:17 Joanna Marczak-Redecka