W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Serwis obywatel.gov.pl

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu i opisujemy w prosty i przystępny sposób.

Za system odpowiada: Minister Cyfryzacji

Przejdź do serwisu obywatel.gov.pl

Czym jest portal obywatel.gov.pl?

OBYWATEL.GOV.PL to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy obywatelom. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu.

Zadania serwisu obywatel.gov.pl

Serwis jest przeznaczony dla obywateli polskich, a także cudzoziemców znających język polski. Obecnie oferujemy kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną. Opisy usług, zawierają informacje o sposobach załatwiania spraw na styku obywatela z administracja publiczną, obejmują sposób załatwienia danej sprawy różnymi dostępnymi kanałami – tradycyjnym i elektronicznym (formularze online) . Kolejne usługi dodajemy na bieżąco, w miarę rozbudowywania serwisu.

Za realizację usług przedstawionych w serwisie odpowiadają ich właściciele usług (resorty), natomiast za utrzymanie i rozwój serwisu odpowiada Minister Cyfryzacji. Administratorem serwisu jest Centralny Ośrodek Informatyki -jednostka należąca do grupy MC.

Co załatwisz korzystając z serwisu obywatel.gov.pl?

Korzystając z serwisu dowiesz się, jak załatwić sprawę lub, jeśli to możliwe, załatwisz ją on-line. Najpopularniejsze usługi na liście usług on-line w serwisie obywatel.gov.pl to: 

Znajdziesz tu także wiele innych wskazówek, jak postępować, żeby skutecznie i szybko załatwić sprawę — wszystkie usługi podzieliliśmy na kategorie według zdarzeń życiowych i rodzaju potrzeb Obywatela.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.09.2017 15:13 Dominika Waligórska
Pierwsza publikacja:
22.11.2017 13:18 Dominika Waligórska