Space Hackathon: Zachęcamy do udziału

Zachęcamy pasjonatów nowoczesnych technologii do udziału w największym hackathonie dotyczącym rozwoju aplikacji kosmicznych pn. Act In Space, który odbędzie się w dniach 25-26 maja br. równocześnie w 60 miastach na 5 kontynentach. W ramach polskiej edycji tego wydarzenia, możliwy jest udział w Warszawie oraz Krakowie.

Organizatorzy przygotowali przeszło 70 wyzwań-tematów do rozwiązania w zakresie wdrożenia zastosowań technologii kosmicznych w życiu codziennym oraz wykorzystania danych satelitarnych w różnych sektorach rynku.

Jednym z zagadnień kosmicznego Hackathonu będą również wyzwania związane z zastosowaniem europejskiego systemem nawigacji satelitarnej Galileo, które zaproponowała Agencja Europejskiego GNSS (GSA),tj:

  • Geocaching by Satellite – celem jest zaprojektowanie innowacyjnej gry typu geocaching, w oparciu o systemy GNSS.
  • Art with Satellites – celem jest zaprojektowanie aplikacji umożliwiającej pisanie oraz rysowanie na mapie dzięki zastosowaniu nawigacji satelitarnej oraz przemieszczaniu się użytkowników.
  • GNSS Satellites Selector – celem jest zaprojektowanie aplikacji umożliwiającej ustalenie pozycji, prędkości i czasu, przy użyciu dowolnego systemu GNSS, w tym Galileo.

Zbliżający się Hackathon stanowi świetną okazję do rozwoju umiejętności związanych z najnowocześniejszymi technologiami satelitarnymi oraz prezentacji rozwiązań satelitarnych w środowisku międzynarodowym.

Usługa komercyjna Galileo

Space Hackathon: Zachęcamy do udziału

 

 

 

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 17.05.2018 13:02
Osoba publikująca: administrator gov.pl
Zmodyfikowano: 17.05.2018 13:02
Osoba modyfikująca: administrator gov.pl