Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem

Swobodny przepływ danych, blokowanie stron Internetowych, sieci 5G, cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii FinTech, a także kompetencje cyfrowe i zasady odpowiedzialności pośredników internetowych to główne tematy forum.W programie konferencji ponadto sesje, które gwarantują ciekawe, niestereotypowe dyskusje o prawach autorskich, otwartych danych i prywatności.

Forum jest drugą już edycją konferencji – pierwsza odbyła się w zeszłym roku – oraz kontynuacją corocznych warsztatów, które organizowane są pod hasłem „Sprawdź, kto rządzi Internetem” od 2014 r. Wzorem lat ubiegłych będzie to wielostronna, otwarta i szczera debata o najważniejszych wyzwaniach i szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu.

W skali globalnej internet zarządzany jest wielostronnie, taka też będzie tegoroczna dyskusja w trakcie Forum, która dodatkowo nabierze wymiaru regionalnego. Partnerami Forum są bowiem, poza ICANN, który od wielu już lat promuje w Polsce zarządzanie Internetem, również instytucje i organizacje z Czech, Węgier i Słowacji. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli administracji, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i technicznych oraz nauki nie tylko z Polski ale również z Europy Środkowej. We wprowadzającej w tematykę konferencji sesji otwierającej zaproszenie goście będą dyskutować, jak z ich perspektywy zawodowej wygląda nasze korzystanie z Internetu. Następnie w trakcie dwunastu sesji równoległych uczestnicy Forum poszukają odpowiedzi na aktualne pytania związane z rozwojem sieci, w tym m.in.:

  • czy polscy przedsiębiorcy będą bogacić się dzięki swobodzie przepływu danych;
  • jakie kompetencje pomogą nam odnieść sukces w cyfrowej gospodarce a jakie potrzebne są do rozwoju społeczeństwa cyfrowego;
  • jak wyglądać może zbiorowy zarząd prawami autorskimi w dobie platform i blockchainów;
  • jak rozwija się w naszym regionie Europy technologia FinTech;
  • na ile wyceniamy naszą prywatność w internecie.

Data i miejsce: 21 listopada 2017 r., Centrum Nauki Kopernik, Warszawa  

 

Zarejestruj się już dziś.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 22.11.2017 13:17
Osoba publikująca: Dominika Waligórska
Zmodyfikowano: 31.10.2017 14:23
Osoba modyfikująca: Dominika Waligórska