W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wanda Buk

Podsekretarz stanu

Wanda Buk

Funkcję podsekretarza stanu pełni od 10 lipca 2018 roku.

Wanda Buk od 11 stycznia 2016 r. pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Zarządzała instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację kraju. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Ukończyła aplikację adwokacką w Polsce - tytuł adwokata zdobyła w 2017 roku. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda - prestiżowego programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

Pracowała w kancelariach prawnych, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. Zasiadała w Radach Nadzorczych: Nask 4 Innovation sp. z o.o., NUW sp. z o.o. i Mana Solid Invest sp. z o.o. Biegle włada językami: angielskim i francuskim.

Kompetencje

 • Wykonuje czynności kierownictwa wobec:
  • Biura Ministra (w zakresie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec Ministra Centrum Projektów Polska Cyfrowa), 
  • Departamentu Polityki Międzynarodowej,
  • Departamentu Telekomunikacji.
 • Jest członkiem:
  • Komitetu Stałego Rady Ministrów,
  • Komitetu ds. Unii Europejskiej,
  • Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

Kontakt z sekretariatem minister

Ministerstwo Cyfryzacji
ul. Królewska 27
00-060 Warszawa
tel:+48 22 245 58 68
Sekretariat.WBuk@mc.gov.pl 

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
14.05.2019 09:57 Kinga Graczyk
Pierwsza publikacja:
14.05.2019 09:57 Kinga Graczyk