W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zasady wjazdu do Republiki Czeskiej dla kierowców transportu międzynarodowego

16.02.2021

Uwaga! Od północy 14.02 kierowcy transportu międzynarodowego podróżujący tranzytem przez Republikę Czeską do Republiki Federalnej Niemiec i przez Republikę Federalną Niemiec do Republiki Czeskiej mają obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem na terytorium Republiki Czeskiej. Test nie może być starszy niż 36h.

pilne222

UWAGA!

Kierowcy jadący w kierunku przejścia w Rozwadowie mogą zawrócić zjazdem z autostrady na 143 km w kierunku na Niemcy. Policja pilzneńskiego kraju, która kieruje ruchem po stronie czeskiej zaleca przemieszczanie się na przejezdne przejście graniczne w m. Folmava.

 

Kierowcy, którzy nie posiadają aktualnych testów na koronawirusa mogą skorzystać z miejsc testowania znajdujących się w innych miejscowościach niż punkt w Rozwadowie, którego przepustowość jest ograniczona. W tym celu należy skorzystać z opcji rejestracji online. Dla osób bez skierowania od lekarza dedykowane są jedynie punkty zaznaczone na mapie kolorem niebieskim i czerwonym (tzw. samoplátce – na własny koszt). Rejestracji należy dokonywać w oparciu o obecną lub planowaną lokalizację (hledat podle me polohy) na konkretną godzinę, nie można się spóźnić, gdyż w punkcie w jednym czasie może przebywać ograniczona liczba osób. Przy spisie dostępnych punktów wyświetla się ich przepustowość (kapacita) – kolorem zielonym i brązowym zaznaczone są punkty w danym dniu najmniej obsadzone.

Na wynik testu antygenowego oczekuje się ok 15 min od pobrania próbki, na test PCR (do 48h). Wyszukiwarka punktów do testów antygenowych: https://testovani.uzis.cz/Antigen

Szczegółowe informacje nt. obowiązujących przepisów:

https://www.mzcr.cz/zmena-ochranneho-opatreni-v-souvislosti-s-mezinarodni-dopravou-tranzitujici-do-nemecka-s-ucinnosti-od-14-2-2021/