W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Logistyka dostaw

Koronawirus

Transport lotniczy (Chiny i inne kraje)

PLL LOT S.A. w ramach programu #CargodlaPolski oferują usługi lotniczych dostaw towarów do Polski z różnych krajów, w tym w szczególności z Chin. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat usługi oraz otrzymania oferty na dostawy Państwa towarów należy każdorazowo kontaktować się z PLL LOT S.A. za pośrednictwem adresu e-mailowego: cargosales@lot.pl.

Transport kolejowy (Chiny oraz ew. inne kraje połączone drogą kolejową z Polską)

Możliwości współpracy ze spółką PKP Cargo Connect (grupa PKP Cargo S.A.)

Zadania z zakresu kolejowych dostaw ładunków z Chin do Polski realizuje w ramach grupy PKP Cargo jedna ze spółek zależnych – PKP Cargo Connect.

Spółka ta jest w stanie obsługiwać zarówno ładunki całopociągowe, całokontenerowe (FCL), jak i paletowe (LCL). Transport może być zorganizowany z wielu chińskich miast, a oferta uwzględniać koszty całego procesu logistycznego, w tym koszty pierwszej mili, tranzytu, ostatniej mili oraz usług dodatkowych takich jak obsługa celna. Czas przewozu – 14-20 dni (w zależności od miejsca nadania).

Pytania na temat oferty przewozowej PKP Cargo Connect przedsiębiorcy mogą kierować na adres e-mailowy ImportChiny@pkpcc.com.

Możliwości współpracy ze spółką PKP LHS

PKP LHS sp. z o.o. w ramach działalności spedycyjnej oferuje kompleksową organizację usługi organizacji transportu kontenerów ze środkami ochrony osobistej z Chin do Polski koleją, bez przeładunków, do stacji Sławków LHS k. Dąbrowy Górniczej. Firma oferuje regularne połączenie kolejowe oraz w zależności od potrzeb, możliwość wykorzystania magazynu konsolidacyjnego:

  1. Xi’an – do Euroterminala Sławków Sp. z o.o.
  2. CFS Shanghai – do Euroterminala Sławków Sp. z o.o.


W przypadku przewozów Xi’an – Sławków czas dostawy wynosi ok. 11 dni. PKP LHS sp. z o.o. oferuje również dowozy do dowolnego miejsca w kraju, koleją i samochodami, oraz pełną obsługę celno-spedycyjną.

W przypadku zakupu towaru od kilku producentów istnieje możliwość jego konfekcjonowania w magazynie w Szanghaju, z którego kontener zostanie dostarczony do terminala Xi’an i dalej do Sławkowa LHS.

Istnieje również możliwość organizacji wysyłek przy wykorzystaniu innych regularnych połączeń kolejowych z Chin do Polski. Przed złożeniem zlecenia na przewóz wymagane jest przedstawienie informacji o rodzaju towaru i jego kodzie HC (identyfikacja). Niezbędne jest zapewnienie wszelkiej dokumentacji celnej i handlowej przez sprzedającego (producenta), w tym certyfikatów wymaganych przez odpowiednie urzędy chińskie.

Co do zasady towary niebezpieczne (np. płyny do odkażania) nie są przewożone przez terytorium Chin koleją (przez inne kraje po spełnieniu warunków wskazanych w przepisach RID, zał. 2 do SMGS), a takie transporty wiążą się z dodatkowymi procedurami . Przy przewozie towarów niebezpiecznych przez Chiny, Spółka zapewnia wsparcie i kontakt z agentem w Chinach oraz koordynację całego procesu logistycznego.

Szczegółowe informacje na temat oferty dotyczącej transportu można uzyskać za pośrednictwem adresu: handel@pkp-lhs.pl lub telefonicznie; Zbigniew Ruszniak +48 697047179, Aleksandra Adamska +48 727405562, Gabriela Budzyńska +48 697047430.


Uwaga: MSZ nie pośredniczy w kontaktach ze spółkami transportowymi, jak również nie odpowiada za oferty logistyczne tych spółek.