W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Maciej Lang

Podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej oraz wschodniej

Maciej Lang
Podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej oraz Afryki i Bliskiego Wschodu

Maciej Lang  w 1993 r. ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2016 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Wydziale Orientalistyki UW.‎

W latach 1993–1997 pracował w Departamencie do Spraw Migracji i Uchodźstwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych‎. Od 1997 r. jest związany zawodowo z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. W latach 1997–2003 pełnił funkcję radcy w Ambasadzie RP w Ałmaty. Po powrocie do kraju był radcą ministra w Departamencie Europy oraz w Departamencie Polityki Wschodniej MSZ. Od kwietnia 2006 r. kierował Ambasadą RP w Grecji w randze chargé d’affaires. W latach 2007–2009 pełnił funkcję ambasadora RP w Aszchabadzie, a od sierpnia 2009 do czerwca 2012 r. kierował polską placówką dyplomatyczną w Kabulu. Po powrocie z placówki został powołany na stanowisko Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Misji Zagranicznych. W latach 2014–2015 kierował zespołem terenowym Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE na Ukrainie. W sierpniu 2015 r. powołany został na stanowisko ambasadora RP w Kazachstanie, a w listopadzie tego samego roku także w Kirgistanie. Od października 2016 do listopada 2018 r. pełnił funkcję ambasadora RP w Republice Turcji.

Jest autorem publikacji i opracowań analitycznych poświęconych Azji Centralnej i Bliskiemu Wschodowi.
 

W 2012 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.