W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczny zimowy wypoczynek – konferencja z udziałem Ministra Edukacji i Nauki

13.01.2021

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku to temat dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura

Bezpieczne ferie zimowe – konferencja z udziałem Ministra Edukacji i Nauki, minister Przemysław Czarnek podczas konferencji, stoi przy mikrofonie.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas swojego wystąpienia podkreślił, że MEiN opracowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku: – Aby wypoczynek dzieci podczas ferii odbywał się bezpiecznie, przygotowaliśmy we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym wytyczne dla organizatorów zorganizowanego wypoczynku. Wytyczne stanowią podstawę do tworzenia przez organizatorów wewnętrznych regulaminów – wskazał minister. 

Szef MEiN przypomniał, że działa internetowa baza wypoczynku www.wypoczynek.mein.gov.pl, która pozwala sprawdzić rodzicom i opiekunom wiarygodność organizatora. Obecnie zarejestrowanych jest w niej 4 500 zgłoszeń. 

Podczas swojego przemówienia minister wskazywał również, że podczas ferii ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych. – Od nas samych zależy, jak podejdziemy do wszystkich ograniczeń pandemicznych, które musimy stosować po to, żeby wrócić później do szkoły w trybie stacjonarnym – podkreślił.

Z kolei Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że kluczowe dla bezpiecznego wypoczynku jest przestrzeganie przepisów drogowych: – Apeluję do wszystkich rodziców, a szczególnie do tych, którzy udają się z dziećmi na ferie. Proszę o to, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego – mówił szef resortu infrastruktury. – Jedźmy ostrożnie, bądźmy uprzejmi dla innych uczestników ruchu drogowego, przestrzegajmy przepisów, nie spieszmy się – apelował minister.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zwracał uwagę na kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. – Naszym priorytetem są kontrole autokarów, które będą przewoziły dzieci na zimowy wypoczynek. Będą się one odbywały albo przed wyjazdem, albo na głównych szlakach komunikacyjnych. Ważne, aby kierowcy byli trzeźwi, wypoczęci oraz aby stan techniczny był właściwy – mówił szef GITD Alvin Gajadhur.

Więcej na temat tegorocznego zimowego wypoczynku w komunikacie
 

Wideo

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}