W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Edukacji Narodowej w Białymstoku z udziałem wiceministra Dariusza Piontkowskiego

11.10.2021

W poniedziałek, 11 października br. w Pałacu Branickich w Białymstoku odbyła się pierwsza część wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusza Piontkowskiego. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymało ponad 200 nauczycieli z centralnej i południowej części województwa podlaskiego.

Dzień Edukacji Narodowej w Białymstoku z udziałem wiceministra Dariusza Piontkowskiego, wiceminister Dariusz Piontkowski stoi w towarzystwie odznaczonych nauczycielek, ma na sobie maseczkę.

– Pandemia pokazała ważną rolę szkoły. Nie możemy zapomnieć, że ani komputer, ani żaden najnowocześniejszy program nie zastąpi bezpośredniego kontaktu nauczyciela, mistrza, wychowawcy ze swoim podopiecznym, ze swoim uczniem. Mam nadzieję, że te kontakty będą jak najbardziej efektywne, a Państwa praca będzie doceniana. Chyba tak naprawdę dopiero czas epidemii uświadomił nam, jak ogromną rolę odgrywa nauczyciel w życiu młodego człowieka – mówił podczas uroczystości Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski.

Wiceminister wyraził nadzieję, że edukacja będzie odbywała się już w spokojniejszym trybie. – My, ze strony ministerstwa będziemy starali się dołożyć jak największych starań, aby ta praca była doceniona finansowo, ale także była doceniana  przez wszystkie grupy społeczne i przez osoby decydujące w naszym państwie – dodał wiceminister Dariusz Piontkowski. - Chciałbym jeszcze raz wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość i profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}