W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gala Finałowa Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS)

27.04.2021

25 kwietnia br. odbyła się Gala Finałowa Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS). W wydarzeniu uczestniczył minister Przemysław Czarnek. Podczas gali poznaliśmy zwycięzców siódmej edycji konkursu. Nagrody zostały przyznane w sześciu kategoriach.

Zdjęcie z Gali Finałowej Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS)

link do gali

Gala VII edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich

– Doceniam znaczenie Konkursu Konstrukcji Studenckich dla rozwoju polskiej wynalazczości. Cenię także wsparcie i pomoc, jaką oferują państwo wybitnym wynalazcom w komercjalizacji ich projektów oraz pozyskiwaniu inwestorów. Widzę także ogromne korzyści płynące z towarzyszących temu przedsięwzięciu szkoleń i warsztatów, które przygotowują uczestników do wejścia na rynek pracy – powiedział Minister Edukacji i Nauki podczas gali finałowej.

Wydarzenie współorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Podczas gali poznaliśmy laureatów nagród w sześciu kategoriach.

  • Vehicle to wszystkie konstrukcje, które umożliwiają przemieszczanie się na krótsze oraz dłuższe odległości (bolidy, samoloty, rakiety, łodzie, motocykle czy rowery elektryczne). Wszystkie są stworzone od podstaw przez studentów. Każde rozwiązanie ma służyć zwiększeniu mobilności, a jednocześnie robić to w niecodzienny i nieoczywisty sposób;
  • Ecology to kategoria, do której zaliczają się wszystkie konstrukcje zawierające rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak np. wykorzystanie energii słonecznej czy ekologicznych paliw;
  • Smart Robots to konstrukcje z zakresu szeroko pojętej automatyki i robotyki;
  • Life Upgrade to kategoria, która ma na celu zgromadzenie konstrukcji ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnościami. Mogą to być zarówno projekty, które są używane są przez takie osoby w codziennym życiu, np. wózki, ale także wszelkiego rodzaju sprzęt wspomagający rehabilitację czy ułatwiający badania medyczne;
  • Railway to kategoria skupiona na projektach, które unowocześnią dworce, ułatwią przejazd koleją lub będą służyć pasażerom starszym i niepełnosprawnym korzystającym z tego środka transportu;
  • Joker to kategoria stworzona z myślą o wszystkich nietuzinkowych konstrukcjach, których nie udało się przypisać do żadnej z pozostałych kategorii.

Konkurs Konstrukcji Studenckiej (KOKOS)

KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckiej to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

KOKOS jest tworzony przez studentów dla studentów. To oni są głównymi beneficjentami projektu. Dodatkowo Konkurs Konstrukcji Studenckich wspiera merytorycznie młodych konstruktorów, oferując im wiele wydarzeń towarzyszących. Są to m.in. certyfikowane szkolenia i warsztaty z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich czy strategii biznesowych.

Wideo

Zdjęcia (4)