W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego i jubileuszu 40-lecia PTI z udziałem wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzka

10.09.2021

10 września br., z okazji jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Filharmonii Narodowej odbyła się wyjątkowa gala z udziałem wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzka.

W. Murdzek Gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego i jubileuszu 40-lecia PTI

W takcie gali wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom, które zakładały stowarzyszenie. Nagrody z rąk wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzka odebrało również najmłodsze pokolenie - uczniowie, którzy zajęli I miejsce w konkursie gier edukacyjnych GEEK.

Podczas wydarzenia połączonego z konferencją prelegenci próbowali odpowiedzieć na pytanie jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą transhumanizm. Dyskutowano także o tym czy informatyka i technologia pomogą człowiekowi, w rozwoju czy może maszyny wkrótce nas zupełnie zastąpią, a algorytmy zdobędą niemal całkowitą kontrolę nad naszym zachowaniem. 

Po wręczeniu nagród Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod kierownictwem Jana Lewtaka wykonała utwory filmowe skomponowane przez Wojciecha Kilara.
 

Zdjęcia (1)