W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Infolinia w sprawie koronawirusa dla osób głuchych

01.04.2020

Osoby głuche, korzystając komunikatorów lub odpowiedniej aplikacji, mogą za pośrednictwem specjalnej wideoinfolinii uzyskać niezbędne informacje na temat koronawirusa. Infolinia jest czynna w trybie w trybie 24/7. Jej powstanie to efekt współpracy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Polskiego Związku Głuchych oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt jest realizowany w ramach Programu Dostępność Plus. Zachęcamy osoby głuche do skorzystania.

Grafiki na granatowym tle. Na środku napis: Infolinia dla osób głuchych. Efekt partnerstwa dla dostępności

Wideoinfolinia dla osób głuchych

Dzięki wideoinfolinii osoby głuche, na równi z innymi obywatelami, będą mogły uzyskać dostęp do informacji na temat koronawirusa. Dowiedzą się, jak m.in. postępować w przypadku podejrzenia zakażenia oraz jakie środki bezpieczeństwa zastosować.

Dodatkowo z infolinii będą mogły skorzystać placówki służby zdrowia oraz służby ratownictwa medycznego. Tłumacze wesprą pracę lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Pozwoli to przeprowadzić wywiady lekarskie oraz przyspieszyć ewentualną diagnozę.

Jak skorzystać z infolinii?

Infolinię przez całą dobę, siedem dni w tygodniu będzie obsługiwał Polski Związek Głuchych. Tłumacze Polskiego Języka Migowego z całego kraju będą pracować w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach.

Z tłumaczami  będzie można się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  • komunikator messenger, bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm;
  • komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM;
  • komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr  609 939 546;
  • aplikacja tłumacz on-line języka migowego.

Infolinia dla osób głuchych – Program Dostępność Plus

Wideoinfolinia na temat koronawirusa dla osób głuchych to jeden z aspektów programu Dostępność Plus. Jego celem jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

{"register":{"columns":[]}}