W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Innowacje dla Gospodarki

Dla silnego rozwoju Polski kluczowa jest ścisła współpraca nauki i biznesu. Ministerstwo stale pracuje nad rozwiązaniami korzystnymi dla naukowców i przedsiębiorców, aby współpraca na rzecz rozwoju polskiej gospodarki była jak najmocniejsza.

Zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego przed komputerem i drugiego mężczyznę pracującego w skupieniu nad jakimś technicznym projektem.

Pozycja polskiej gospodarki w rankingach innowacyjności i konkurencyjności, polskich uczelni w rankingach akademickich oraz polskich naukowców w rankingach osiągnięć badawczych są ważne, gdyż wpływają na decyzje inwestorów o lokowaniu innowacyjnych przedsięwzięć, a także na decyzje najbardziej utalentowanej młodzieży o wyborze kraju studiowania, a w konsekwencji i zamieszkania. Na obecnej kondycji badań naukowych odcisnęły piętno lata niskich nakładów, zarówno z funduszy publicznych, jak i ze źródeł prywatnych. Krajowe nakłady Polski na badania i rozwój są mniejsze od nakładów na B+R pojedynczych międzynarodowych koncernów. Odpowiedzią na współczesne wyzwania rozwojowe muszą być zmiany mające na celu zapewnienie skutecznego transferu wiedzy do gospodarki oraz współpracy nauki z biznesem, szczególnie w obszarach wskazanych jako strategiczne w ramach polityki rozwojowej państwa.

Innowacje dla Gospodarki to przede wszystkim:

  • Korzyści dla przedsiębiorców
  • Korzyści dla naukowców
  • Korzyści dla społeczeństwa
  • Instrumenty finansowe dla innowacji
{"register":{"columns":[]}}