W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List Ministra Edukacji i Nauki do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą

30.04.2021

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą. Podziękował w nim za promowanie polskiej kultury i dokonań wybitnych Polaków oraz podtrzymywanie tożsamości narodowej. Szef MEiN zaznaczył, że osoby z polskich środowisk naukowych i oświatowych są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy.

Na zielonym tle bordowa teczka ze złotym orłem. Na teczce leży kartka z listem Ministra Edukacji i Nauki. Na grafice widoczny jest tylko fragment listu. Po lewej stronie grafiki napis List Ministra Edukacji i Nauki do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą

List z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

– W tym ważnym dniu pragnę z całego serca podziękować Państwu za promowanie naszej kultury i historii oraz osiągnięć wybitnych Polaków. Dziękuję także za podtrzymywanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej – napisał Minister Edukacji i Nauki w liście skierowanym do polskich środowisk naukowych i oświatowych za granicą. 

Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że polscy badacze pracujący w zagranicznych ośrodkach naukowych wspierają współpracę międzynarodową i przyczyniają się do promowania polskiej nauki. Dzięki nim naukowcy z innych krajów mogą dowiedzieć się o polskich sukcesach w różnych dziedzinach.  

Szef MEiN zwrócił się także do dyrektorów i nauczycieli z polskich szkół na całym świecie. – Dziękuję za trud nauczania języka polskiego, przekazywania wiedzy o Polsce i wychowania w duchu szacunku dla polskiej tradycji. Państwa praca w istotny sposób przyczynia się do kształtowania postaw patriotycznych i podtrzymywania łączności z Ojczyzną przodków – napisał minister Przemysław Czarnek w swoim liście. 

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą Minister Edukacji i Nauki złożył polskim środowiskom naukowym i oświatowym za granicą życzenia wielu sukcesów, wszelkiej pomyślności oraz radosnego świętowania. 

Materiały

List Ministra Edukacji i Nauki do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą
List​_-​_Dzień​_Polonii​_i​_Polaków​_za​_Granicą.pdf 0.18MB
List Ministra Edukacji i Nauki do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą
List​_-​_Dzień​_Polonii​_i​_Polaków​_za​_Granicą.docx 0.07MB

Wideo