W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Najmłodsi uczniowie z Warmii i Mazur wracają czasowo do nauki zdalnej

26.02.2021

Od poniedziałku, 1 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego, przez kolejne dwa tygodnie – do 14 marca br., będą uczyć się w trybie zdalnym.

Grafika z tekstem: "Od 1 do 14 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego, będą uczyć się w trybie zdalnym"

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna, dlatego klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej. Starsi uczniowie z tego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. W pozostałych województwach szkoły i placówki również będą funkcjonowały tak jak dotychczas, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Mamy dodatkową informację dla dyrektorów szkół. Od 1 marca br. będą oni mogli udostępniać pomieszczenia w szkołach i placówkach na badania edukacyjne prowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych. Konieczność wprowadzenia takiego rozwiązania wynika z krajowych i międzynarodowych zobowiązań.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z  lutego 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Materiały

Rozporządzenie MEiN wydane na podstawie art. 30b w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporządzenie​_MEiN​_wydawane​_na​_podstawie​_art​_30b.pdf 0.14MB