W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prawie 20 mln zł na wsparcie integracji międzypokoleniowej

02.09.2022

Blisko 20 mln zł to budżet nowego programu Ministra Edukacji i Nauki „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”. Nabór wniosków potrwa do 23 września. Celem inicjatywy jest m.in. rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na budowanie więzi społecznych i rozwijanie współpracy międzypokoleniowej.

Grafika w tle widać dzieci siedzące w małej grupie z nauczycielem napis - Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - nowy program MEiN

Założenia programu  edukacja międzypokoleniowa i lifelong learning

Program powstał w myśl koncepcji lifelong learning oraz edukacji międzypokoleniowej. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, które wspierają integrację międzypokoleniową opartą na wymianie wiedzy, doświadczeń i umiejętności oraz promują uczenie się przez całe życie życie i kształtowanie kompetencji związanych z rozwojem osobistym, społecznym, obywatelskim i zawodowym. 

Wysokość wsparcia wynosi od 15 tys. zł do 500 tys. zł. Dofinansowane mogą zostać kursy, szkolenia, konkursy, warsztaty, które zakończą się do 31 grudnia br. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O środki z programu mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym organizacje harcerskie, a także podmioty prowadzące statutową działalność w zakresie oświaty i wychowania.

Informacje w sprawie programu uzyskać można w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji – mail: mce@mein.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}