W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 – list Ministra Edukacji i Nauki

31.08.2021

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 Minister Edukacji i Nauki skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów. Przedstawił w nim działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem do szkół oraz wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. W liście Minister Przemysław Czarnek zachęcił także do udziału w nowym przedsięwzięciu „Poznaj Polskę” oraz wyraził nadzieję, że nauka stacjonarna w szkołach będzie trwała nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

W tle dziecko dziewczynka z plecakiem i rękoma w książce. Ubrana jest w białą koszulkę i kurtkę jeansową. Nie widać głowy dziewczynki. Na grafice napis Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 – list Ministra Edukacji i Nauki i czerwona kreska równoległa do napisu.

List ministra Przemysława Czarnka do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów 

– Z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej – napisał minister Przemysław Czarnek w liście skierowanym do dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów. Dodał, że wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość. 

W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z bezpiecznym powrotem do nauki stacjonarnej. Przypomniał o dostawach środków bezpieczeństwa do szkół, wytycznych sanitarnych oraz akcji informacyjnej dotyczącej szczepień w szkołach. 

Szef resortu edukacji i nauki zaznaczył, że w nowym roku szkolnym będą realizowane programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej zapoczątkowane wiosną tego roku, a także rozpocznie się nowy projekt Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. – To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej – wskazał minister Przemysław Czarnek. 

W liście szef MEiN złożył także życzenia z okazji nowego roku szkolnego: – Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

Materiały

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
List​_Ministra​_Edukacji​_i​_Nauki​_-​_rozpoczęcie​_roku​_szkolnego​_2021-2022.docx 2.45MB
List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
List​_Ministra​_Edukacji​_i​_Nauki​_-​_rozpoczęcie​_roku​_szkolnego​_2021-2022.pdf 0.23MB