W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Prasowy

01.04.2022

Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek wyznaczył z dniem 1 kwietnia Adriannę Całus-Polak do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego MEiN

Adrianna Całus-Polak w białym ubraniu stoi na tle polskiej flagi.Adrianna Całus-Polak ukończyła historię oraz politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe z zakresu „Professional image. Psychologia wizerunku w biznesie i życiu publicznym” na Uniwersytecie SWPS, a także Zawodowy Kurs Fundraisera CFR organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Obecnie rozwija swoje zainteresowania zawodowe na studiach podyplomowych „Menadżer kultury” w Szkole Głównej Handlowej.

Dotychczas pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Biurze Ministra MEiN, koordynując pion komunikacyjny. W latach 2020-2022 była zastępcą dyrektora naczelnego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym odpowiadała za administrację, komunikację, produkcję oraz rozwój instytucji, w tym pozyskiwanie środków europejskich. Pracowała również jako koordynator programu edukacyjnego „Go4Poland-Wybierz Polskę” realizowanego przez Fundację Giełdy Papierów Wartościowych. W latach 2018-2019, jako pracownik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zajmowała się organizacją wydarzeń (Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości oraz Narodowy Kongres Nauki FORUM).

Podczas studiów pracowała w Krakowskim Biurze Festiwalowym (organizacja wydarzeń: Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Miłosza, Conrad Festival). W tym czasie rozpoczęła również współpracę z organizacjami pozarządowymi, w których zajmowała się PR oraz komunikacją.

Zainteresowania to historia społeczna XIX i XX wieku, historia Warszawy, historia Wysp Brytyjskich, literatura polska doby pozytywizmu, a także jazda konna i podróże po Europie.

{"register":{"columns":[]}}