W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z międzynarodowym znakiem jakości EUA-IEP

23.02.2021

Po pomyślnym przejściu procesu międzynarodowej ewaluacji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymał prestiżowy znak jakości EUA-IEP. Wyróżnienie zwiększa rozpoznawalność uczelni i ułatwia rozwijanie współpracy międzynarodowej. Zgłoszenie do procesu ewaluacji zostało sfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”. Całej społeczności akademickiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza serdecznie gratulujemy tego szczególnego wyróżnienia!

Niebiesko-grantowa grafika z napisem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z międzynarodowym znakiem jakości EUA-IEP. Po lewej stronie od napisu cztery kreski w odcieniach błękitu. W prawnym górnym rogu logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza doceniony w procesie ewaluacji

W 2020 r. odbyły się dwie wizyty ewaluacyjne. Druga – wskutek pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 – została zorganizowana on-line. Raport z oceny wraz z rekomendacjami został przekazany uczelni 17 lutego 2021 r. 

Zespół, który przeprowadzał proces ewaluacji, docenił szczególnie nową strukturę uniwersytetu. Uznanie Zespołu zyskały także: infrastruktura uczelni, możliwości rozwoju dla studentów czy świetnie rozwinięta współpraca z otoczeniem zewnętrznym. 

Znak jakości EUA-IEP zwiększa rozpoznawalność uczelni w europejskim obszarze szkolnictwa wyższego i ułatwia rozwijanie współpracy międzynarodowej. UAM będzie mógł się nim posługiwać przez kolejnych 5 lat. 

Znak jakości EUA-IEP dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) pomyślnie zakończył procedurę międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej (Institutional Evaluation Programme, EUA-IEP). Została ona przeprowadzona przez ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association, EUA).  To największa organizacja zrzeszająca uniwersytety w Europie. 

UAM jest piątą szkołą wyższą oraz pierwszym klasycznym uniwersytetem w Polsce, który poddał się tej ewaluacji. Zgłoszenie było dobrowolne i zostało sfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (ówczesne Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego) w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”.