W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych w liczbach

09.12.2016

Plany Ministerstwa Energii w zakresie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych określone są w Krajowych Ramach Polityki Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych, które stanowią jeden z trzech elementów Pakietu ma Rzecz Czystego Transportu.

Resort energii w celu ułatwienia kierowcom poruszania się po Polsce samochodami elektrycznymi wyodrębnił 32 aglomeracje, w których naszym zdaniem w pierwszej kolejności powinna być lokalizowana infrastruktura zapewniająca możliwość naładowania użytkownikom ich samochodów elektrycznych.

Ministerstwo Energii planuje, że do 2020 r. powstanie 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych i 6000 publicznie dostępnych punktów o normalnej mocy.

Pragniemy zwrócić uwagę, że decyzje o wyborze konkretnych lokalizacji będą jednak zależały od decyzji biznesowych podejmowanych przez podmioty prywatne, co gwarantuje, że infrastruktura będzie powstawać w miejscach najwygodniejszych dla kierowców. W chwili obecnej nie ma żadnych przesądzeń co do szczegółowego umiejscowienia stacji ładowania.

 

 Więcej: Planie Rozwoju Elektromobilności 

                   Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych

Materiały

Planie Rozwoju Elektromobilności 
Krajowe ramy polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych

Zdjęcia (1)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.05.2018 09:13 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
06.05.2018 09:13 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}