W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo energetyczne jako spójny system projektów realizowanych w ramach POIiŚ”

17.10.2016

Konferencję otworzył podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Andrzej Piotrowski, który wskazał, że Ministerstwo Energii w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko  na lata 2014-2020 dysponuje budżetem w kwocie prawie 12 mld zł na wsparcie sektora energetycznego w Polsce. - Poprzez te środki chcemy budować przyjazną środowisku gospodarkę nie zapominając o inwestycjach budujących bezpieczeństwo energetyczne Polski, między innymi poprzez uniezależnienie się dostaw surowców energetycznych z jednego kierunku - powiedział. Wiceminister Piotrowski zaznaczył także, że poprawa bezpieczeństwa energetycznego istotna jest również w wymiarze lokalnym - Dlatego też będziemy wspierali tworzenie klastrów energetycznych .

Następnie, dyrektor Maria Ciechanowska podkreśliła rolę Instytutu w realizacji zadań ściśle związanych z ropą naftową i gazem ziemnym.  - Wspomaganie przez Instytut realizacji projektów infrastrukturalnych w sektorze energetyki, związanych z rozwojem inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii daje nam niepowtarzalną szansę czynnego uczestnictwa w najważniejszych wydarzeniach z tego zakresu w kraju. Zbliżają one nas do odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa energetycznego i stanowią obszar priorytetowy dla rozwoju polskiej gospodarki  - powiedziała. 

Podczas konferencji prezentacje wygłosili przedstawiciele spółek energetycznych: PGNiG, PSG, Tauron Polska Energia, PSE, Gaz-System. Zaprezentowali postęp prac związanych z realizacją projektów energetycznych i planowane zamierzenia. Konferencję zakończył panel przedstawicieli środowiska naukowego w którym uczestniczyli: prof. Wojciech Suwała,  prof. Stanisław Nagy z Akademii Górniczo-Hutniczej, dr Marcin Sienkiewicz, dyrektor TGE Hub Polska oraz dr Paweł Gładysz z Politechniki Śląskiej. Tematami dyskusji były m.in. dostęp do surowców, mix energetyczny oraz  hub gazowy.

Zdjęcia (2)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
06.05.2018 09:16 administrator gov.pl
Pierwsza publikacja:
06.05.2018 09:16 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}