Polski punkt widzenia na sprawy klimatyczne w kontekście COP24

Minister Tobiszowski na konferencji

„Porozumienie Paryskie szansą zrównoważonego rozwoju – Polski punkt widzenia” – to tytuł konferencji z udziałem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego zorganizowanej przez NSZZ Solidarność, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Debata odbyła się w dniach 8-11 lipca 2018 r. w Tucznie.

Podczas konferencji wiceminister Grzegorz Tobiszowski przedstawił prezentację na temat wyzwań stojących przed sektorem górniczym w Polsce w kontekście grudniowego COP24. Podkreślił wagę i skalę przekształceń dokonanych w branży ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz ochrony środowiska. – Będziemy konsekwentnie wprowadzać do sektora najnowocześniejsze technologie z przekonaniem, że służą również ochronie powietrza, wody i ziemi – stwierdził.   

Po przeprowadzeniu dyskusji, warsztatów i wizytacji plenerowej uczestnicy spotkania przygotowali wnioski końcowe. Konferencja odbyła się w ramach inicjatywy Społeczny PRE_COP24.”

Uczestnicy konferencji
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 19.07.2018 15:17
Osoba publikująca: Danuta Ryszkowska-Grabowska
Zmodyfikowano: 19.07.2018 15:17
Osoba modyfikująca: Danuta Ryszkowska-Grabowska