Wiceminister Piotrowski na gali Złotych Laurów „Super Biznesu”

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski 25 października 2017 r. wziął udział w gali Złotych Laurów „Super Biznesu”. Podczas wydarzenia z udziałem przedstawicieli rządu, administracji publicznej i biznesu uhonorowani zostali wyróżniający się uczestnicy życia społecznego i gospodarczego. Wiceszef ME wręczył statuetkę w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu. Otrzymała ją spółka TAURON Polska Energia. Statuetka - w kategorii nauka i biznes – trafiła do PKN ORLEN.

- Współczesne energetyka funkcjonuje w ścisłym związku z innymi dziedzinami gospodarki i życia społecznego. Dostrzegają to polskie firmy energetyczne, które angażują się w różnego rodzaju aktywności nie tylko te związane z głównym przedmiotem ich działalności biznesowej – podkreślił wiceminister Piotrowski wręczając nagrodę dla TAURONu.

Spółka została nagrodzona za Dom Pozytywnej Energii, czyli konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W tegorocznej edycji konkursu, którego hasło brzmiało „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy", pięciu laureatów otrzymało nagrody po 50 tysięcy złotych, a 15 placówek po 10 tys. złotych. Aż 12 dobrych praktyk realizowanych przez TAURON zostało opisanych w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce".

ORLEN wyróżniono z kolei za konsekwentne i skuteczne realizowanie hasła „Nauka dla biznesu biznes dla nauki". Podkreślono, że spółka nie tylko wspiera badania naukowe, współpracuje z największymi polskimi uczelniami i jednostkami badawczymi, ale też realizuje najbardziej zaawansowane technologicznie projekty. Orlen jako pierwszy w Europie wdrożył aplikację harmonogramowania logistyki pierwotnej, która wspomaga zrządzanie łańcuchem dostaw.

W wydarzeniu udział wzięli także m.in. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister sportu i turystyki Witold Bańka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Łukasz Szumowski oraz podsekretarz stanu w KPRM Rafał Bochenek, który odczytał list imieniu Premier RP Beaty Szydło.

 

20171025_MAP_laur.jpg
20171025_MAP_laur2.jpg
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 04.05.2018 06:31
Osoba publikująca: administrator gov.pl
Zmodyfikowano: 04.05.2018 06:31
Osoba modyfikująca: administrator gov.pl