Wiceminister Tobiszowski na Naradzie Ambasadorów

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski 4 lipca 2018 r. wziął udział w dorocznej naradzie Ambasadorów RP, organizowanej przez MSZ w Natolinie. Wiceminister uczestniczył w dyskusji nt. roli dyplomacji ekonomicznej w nowym systemie promocji polskiej gospodarki za granicą

Ponad 70 ambasadorów i kierowników przedstawicielstw dyplomatycznych przez trzy dni rozmawia i debatuje w Warszawie na temat współczesnych problemów, zadań i wyzwań, przed którymi stoi polska dyplomacja.

Jednym z głównych i dominujących tematów było bezpieczeństwo i obronność. Dotyczy ono aspektu obecności amerykańskich sił w Polsce oraz relacji Rosji z Unią Europejską i USA. Pod tym względem polska dyplomacja podkreśla również swoje starania o zbliżenie współpracy państw naszego regionu.

Ambasadorowie wiele miejsca poświęcili także sprawom europejskim. Dyskutowali przede wszystkim o tym, jak mają wyglądać przyszłe stosunki Unii Europejskiej z Wielką Brytanią po Brexicie, reforma strefy euro, bezpieczeństwo energetyczne a także współpraca państw Europy Środkowo-Wschodniej i wynikające z tego korzyści dla całej Wspólnoty.

Navigation Menu

Metrics

Informacje o publikacji dokumentu
Opublikowano: 18.07.2018 16:10
Osoba publikująca: Zuzanna Maruszak
Zmodyfikowano: 18.07.2018 16:10
Osoba modyfikująca: Zuzanna Maruszak