W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Tobiszowski na obchodach Dnia Hutnika KGHM

10.05.2019

- Nowoczesna produkcja przemysłowa nie może się rozwijać bez niezależności surowcowej. Wysokotechnologiczne branże, takie jak odnawialne źródła energii czy elektromobilność, wymagają miedzi, srebra, złota, platyny. Bez tych metali, bez zapewnienia ich dostaw z pewnych, krajowych źródeł, nie będzie możliwa prawdziwa transformacja energetyczna – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski w Cedyni podczas uruchomienia nowoczesnej linii produkcji granulatu miedzi. Uroczystość miała miejsce 10 maja 2019 roku w Hucie Miedzi Cedynia, w trakcie obchodów Dnia Hutnika.

Dzień Hutnika KGHM

Huta Miedzi Cedynia jest nowoczesną walcownią, która przetwarza rafinowaną miedź katodową produkowaną w Hucie Głogów i Hucie Legnica na walcówkę miedzianą i wyroby z miedzi beztlenowej o najwyższej jakości. Otwarta linia produkcyjna pozwala na pozostawienie zysków w spółce – dotąd oddawanych kooperantom. Produkowany tutaj granulat miedzi powstaje w dużej mierze dzięki wykorzystywaniu wyrobów własnych pochodzących z własnych unikalnych procesów technologicznych, które powstały w oparciu o wiedzę i doświadczenie pracowników Huty. Ponadto co bardzo istotne ten proces produkcji realizowany jest praktycznie bezobsługowo i nie powoduje wytwarzania żadnych odpadów, pyłów ani cząstek.

Wiceminister Tobiszowski przypomniał, że celem obecnego rządu jest m.in. konsekwentna realizacji Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.-  Jednym z jej filarów jest reindustrializacja, która ma budować przewagi konkurencyjne polskiego przemysłu. Cieszę się, że znaczenie przemysłu w naszej gospodarce rośnie i zdobywamy coraz lepsza pozycję na rynkach międzynarodowych – dodał. 

Wiceminister przypomniał, że uroczystość w Hucie Miedzi Cedynia to jednocześnie obchody Dnia Hutnika w KGHM. Podkreślił znaczenie Dolnego Śląska i kombinatu w rozwoju polskiego hutnictwa oraz podziękował wszystkim pracownikom za ich wysiłek i wkład w budowanie pozycji firmy. - Nie jest łatwo zostać globalnym graczem, a jeszcze trudniej jest utrzymać to miano. Życzę nie tylko spółce, ale wszystkim jej pracownikom powodzenia i owocnych rezultatów każdego dnia pracy – powiedział.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski wziął także udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych dla zasłużonym pracowników kombinatu. W imieniu Ministra Energii wręczył odznaczenia zasłużonym dla sektora energetycznego.

Zdjęcia (3)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
10.05.2019 16:39 Wojciech Rutkowski
Pierwsza publikacja:
10.05.2019 16:39 Wojciech Rutkowski