W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideokonferencja ministra Tchórzewskiego z wojewodami w zakresie bezpieczeństwa energetycznego

24.07.2018

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wraz z wiceministrami Grzegorzem Tobiszowskim i Tadeuszem Skoblem oraz Pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim i wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem rozmawiali z wojewodami podczas narady koordynacyjnej 24 lipca 2018 r. w Warszawie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo energetyczne.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wraz z wiceministrami Grzegorzem Tobiszowskim i Tadeuszem Skoblem oraz Pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim i wiceministrem MSWiA Pawłem Szefernakerem na naradzie koordynacyjnej z wojewodami

W naradzie uczestniczyli również prezesi spółek energetycznych – grup kapitałowych – (PGE, Tauron, Enea, Energa) oraz największych w Polsce operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) i spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – pełniącej rolę operatora przesyłowego elektroenergetycznego (OSP).

Podczas spotkania omówiono m.in. działania podjęte przez Ministerstwo Energii we współpracy z OSD i OSP, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych, jak również rolę Ministra Energii w systemie udostępniania rezerw strategicznych. Szef resortu energii poinformował, że Ministerstwo Energii jest gotowe do uruchomienia rezerw w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa lub wystąpienia klęski żywiołowej. Przypomniał, że rezerwy mogą być udostępnione m.in. na wniosek wojewody, starosty, wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Minister Tchórzewski dodał, że w ME opracowano i wdrożono procedurę raportowania o zagrożeniach i awariach masowych w systemie elektroenergetycznym. Może być ona uruchamiana w sytuacjach powodowanych np. bardzo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (nawałnice, huragany, silne fronty burzowe). Dzięki temu będzie możliwe szybkie reagowanie w trudnych sytuacjach i dotarcie na czas z odpowiednią pomocą.

 

Zdjęcia (4)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
21.08.2018 13:15 Jan Szul
Pierwsza publikacja:
21.08.2018 13:15 Jan Szul
{"register":{"columns":[]}}