W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Justyna Orłowska

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech - Szef Centrum GovTech

Justyna Orłowska

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech - Szef Centrum GovTech

Z wykształcenia ekonometryk, finansista, ekspert od zarządzania funduszami.

Absolwentka studiów licencjackich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne, zdobyła tytuł magistra na kierunku Finanse i Rachunkowość w SGH oraz tytuł magistra finansów na Uniwersytecie University of New South Wales w Australii.  Zawodowe doświadczenie zdobywała w spółkach konsultingowych, takich jak Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors czy EY, gdzie realizowała szereg projektów związanych z analityką w obszarze bankowości inwestycyjnej. Od 2020 roku w składzie Zespołu Ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

W 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. W 2018 została mianowana dyrektorem pionierskiego programu GovTech Polska, którego zadaniem jest wdrażanie innowacji i nowych technologii w sektorze publicznym. W marcu 2020 roku powołana na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

W grudniu 2020 roku powierzone zostało jej kierowanie Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego nadrzędnym celem jest koordynowanie całości procesu tworzenia przez administrację publiczną narzędzi cyfrowych, skupiając się jednak nie tylko na samym technologicznym aspekcie, ale uczestnicząc w procesie tworzenia cyfrowej rzeczywistości i jej popularyzacji wśród obywateli.

Wyróżniona między innymi za szczególny wkład w rozwój Polskiej Transformacji Cyfrowej w 2019 r. „Rzeczypospolitej”. Znalazła się w gronie TOP 20 Women in Cybersecurity 2019 oraz dwukrotnie w zestawieniu Women in GovTech magazynu GovInsider. Zdobyła Nagrodę DigitalShapers w kategorii Innowacje i Technologie” w 2019 r. Otrzymała także Nagrodę Związku Cyfrowa Polska Cyfrowy Orzeł” i Nagrodę „Orzeł Innowacji” przyznawaną przez Rzeczpospolitą oraz znalazła się w Rankingu 30 przed 30” Forbes 2020 r.

{"register":{"columns":[]}}