W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

System EZD RP

Budowa, rozwój i utrzymanie jednolitego systemu klasy EZD stosowanego powszechnie w administracji rządowej Rzeczpospolitej Polskiej (zwanego dalej systemem EZD RP) to jeden z filarów Planu Działań Ministra Cyfryzacji, będącego załącznikiem do Programu Zintegrowanego Informatyzacji Państwa, przyjętego uchwałą Nr 117/2016 Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 r. Zgodnie z założeniami EZD RP ma stać się jednolitym narzędziem administracji publicznej, stanowiąc fundament sprawnej administracji. Wytworzenie systemu EZD RP obydwa się w ramach projektu pn. “EZD RP – elektroniczne zarządzanie dokumentacją w administracji publicznej”, zwanego dalej Projektem. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie NASK-PIB i Wojewody Podlaskiego, łącząc doświadczenie Zespołu PUW z możliwościami organizacyjnymi i technicznymi NASK.

 

Zakres funkcjonalny EZD RP i podstawowe moduły systemu

System pozwoli na kompleksowe zarządzanie dokumentacją w jednostce, począwszy od obsługi przesyłek wpływających i wychodzących, poprzez rozdzielenie i dekretację korespondencji, dekretację, klasyfikacje i kwalifikację dokumentacji oraz kompletowanie akt sprawy, kończąc na procesie archiwizacji. W ramach prac z Radą Użytkowników, uzgodniono iż system będzie składał się z 7 podstawowych modułów.

 

Integracje EZD RP

Integracja systemu EZD RP z systemami zewnętrznymi zostanie zrealizowana poprzez implementację dedykowanych interfejsów API dla głównych systemów używanych w Administracji. Dodatkowo API umożliwiać będzie integrację systemu EZD RP z systemami dziedzinowymi wykorzystywanymi przez Instytucje. 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}