W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Jerzy Kwieciński

Minister finansów, inwestycji i rozwoju

Zdjęcie portretowe Jerzego Kwiecińskiego

Absolwent i doktorant Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 r. ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

W latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Był bezpośrednio odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju i polityki spójności (Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowa Strategia Spójności 2007-2013) oraz za negocjacje z Komisją Europejską. Uczestniczył w przygotowaniu programów operacyjnych. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i wiceprezes zarządu Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości sp. z o.o. Ekspert BCC ds. rozwoju regionalnego i funduszy strukturalnych. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

W latach 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, od 9 stycznia 2018 r. minister inwestycji i rozwoju w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Jest przewodniczącym Konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Od 2015 r. członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
20.09.2019 11:14 Paulina Pawlik
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paulina Pawlik
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Jerzy Kwieciński 1.0 20.09.2019 11:14 Paulina Pawlik

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP