W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedstaw swoją propozycję rozwiązania problemu szarej strefy i zostań podatkowym liderem

Dwie grupy ludzi w tym jedna rozmyta a druga bardziej wyraźna i radosna
  • „Walka z szarą strefą" to temat pracy konkursowej w szóstej edycji konkursu „Podatkowi liderzy".
  • Studenci i absolwenci przedstawią swoje propozycje sposobów na wyprowadzenie polskich firm z szarej strefy.
  • Na najlepszych czeka 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Działalność nieoficjalna, półlegalna, działalność w strefie cienia. Niezakazana przez prawo ale pozostająca, w całości lub w części, poza wzrokiem fiskusa. Szara strefa w Polsce to według najnowszych badań wciąż ponad 14 proc. PKB, czyli nieco ponad 280 mld zł. Wysokość danin publicznych i kosztów pracy, trudność realizacji obowiązków rejestracyjnych i ogólna sytuacja na rynku to tylko niektóre z jej przyczyn. Jakie są jej akceptowalne granice i w jaki sposób wpłynąć na jej zmniejszenie? Jak zdiagnozować i ograniczać przyczyny jej występowania? Jak radzą sobie z szarą strefą inne kraje?

Przedstaw swoją propozycję ograniczenia szarej strefy w Polsce i zostań podatkowym liderem!

Świeże spojrzenie, spostrzegawczość oraz wiedza prezentowane przez laureatów poprzednich edycji konkursu są impulsem, aby szósty raz zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań polskiej gospodarki. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań, które będą służyć poprawie sytuacji polskich przedsiębiorców.

Udział w konkursie

Pracę konkursową pt. „Walka z szarą strefą – zagrożenia i środki zaradcze" wyślij do 24 listopada 2019 r. na adres praktyki@mf.gov.pl. UWAGA: praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12.

Do pracy dołącz CV, wypełnioną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. ważnej legitymacji studenckiej lub dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu:

  • do 29.11.2019 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 2-6.12.2019 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • do 20.12.2019 r. – publikacja wyników na stronie internetowej gov.pl/finanse.

Podatkowym liderom oferujemy:

  • płatny staż w Ministerstwie Finansów,
  • udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.

Materiały

Plakat konkursowy 6 edycji
Plakat​_konkursowy.pdf 6.93MB
Regulamin konkursu 6 edycji
Regulamin​_6​_edycja.docx 0.05MB
Karta zgłoszenia na 6 edycję konkursu
Karta​_zgłoszenia​_6​_edycja.docx 0.03MB
Klauzula informacyjna
Klauzula​_Informacyjna​_6​_edycja.docx 0.03MB