W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tadeusz Kościński

Minister finansów

Tadeusz Kościński - Podsekretarz Stanu

Życiorys

15 listopada 2019 r. powołany na stanowisko ministra finansów.

Posiada bogate doświadczenie (ponad 30-letnie, także międzynarodowe) w sektorze bankowym oraz administracji, gdzie zajmował kierownicze stanowiska.

Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim, Pomorskim Banku Kredytowym, a także w dwóch bankach w Londynie.

Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Od 16 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Od 1 lipca 2019 r. do 15 listopada 2019 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Od 7 stycznia 2019 r. przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów w Komisji Nadzoru Finansowego.

Absolwent Goldsmiths University of London.

Fundator Fundacji Kresy Historii.

Zna biegle język angielski.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
01.07.2019 13:03 Paulina Pawlik
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Paulina Pawlik
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Tadeusz Kościński 4.0 15.11.2019 20:02 Paulina Pawlik
Tadeusz Kościński 3.0 15.11.2019 15:16 Paulina Pawlik
Tadeusz Kościński 2.0 15.11.2019 14:54 Paulina Pawlik
Tadeusz Kościński 1.0 01.07.2019 13:03 Paulina Pawlik

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP