W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Pakiet wszedł w życie 1 kwietnia 2020 r. Przedstawiamy działania, które w ramach Tarczy zostaną zrealizowane przez resort finansów.

Na pakiet ustaw składają się:

  • ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa),
  • ustawa o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (polityka nowej szansy),
  • ustawa o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju (PFR).

Ministerstwo Finansów (MF) jest jedną z instytucji, które uczestniczyły w opracowaniu projektów ustaw, tworzących pakiet antykryzysowy.

Przedstawiamy szczegóły działań, które będą realizowane przez MF: dla pracowników (umowa o pracę i umowa cywilnoprawna), dla przedsiębiorców (również prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą) oraz ważne terminy.